Home Newsy Wszystko wskazuje na to, że iPhone’a 6 zobaczymy 19 września
Wszystko wskazuje na to, że iPhone’a 6 zobaczymy 19 września
0

Wszystko wskazuje na to, że iPhone’a 6 zobaczymy 19 września

0

Ikona

O 19 września jako prawdopodobnej dacie premiery iPhone’a szóstej generacji informował w zeszłym miesiącu niemiecki Telekom. Dziś informację tą potwierdzają chińskie media rzucając także światło na ceny w jakich może być sprzedawany jabłkowy smartfon.

Termin 19 września wydaje się bardzo prawdopodobny jeśli wziąć pod uwagę tendencje towarzyszące debiutom iPhone’a w zeszłych latach. Apple zazwyczaj prezentował światu swój produkt w połowie września i jak by tego było mało przeważnie w piątek. Wspomniana data idealnie więc pasuje do stereotypów z przeszłości.

Tego dnia prawdopodobnie do oferty produktowej trafi model z ekranem 4,7 cala, choć na początku bieżącego tygodnia serwis Bloomberg informował o równoczesnym debiucie większej odsłony urządzenia. Linia smartfonów składać się będzie z modeli o pamięci wewnętrznej 32 oraz 64 GB, zaś ceny mają kształtować się na poziomie znanym z dotychczasowej oferty. Oznacza to, iż iPhone 6 w najuboższej wersji ma kosztować tyle, co obecnie iPhone 5S z najniższą pamięcią 16 GB na pokładzie. Chińskie media sugerują, iż za najtańszy model przyjdzie użytkownikowi zapłacić 5228 juanów, co w przeliczeniu na dolary wynosi 850 jednostek.

iPhone o przekątnej ekranu 5,5 cala ma kosztować o 100 dolarów więcej i zostać wyposażony w funkcję stabilizacji obrazu oraz szkło szafirowe chroniące wyświetlacz. Jego rynkowy debiut ma być jednak nieco opóźniony, a mają na to wskazywać między innymi wadliwe obudowy jakie Apple odesłało do fabryki Catcher Technology. Wcześniej wspominano także o problemach dotykających produkcji odpowiedniej baterii.

Źródło: AppleInsider

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)