Home Newsy Wniosek patentowy Apple dotyczący transmisji Bluetooth
Wniosek patentowy Apple dotyczący transmisji Bluetooth
0

Wniosek patentowy Apple dotyczący transmisji Bluetooth

0

Sieć od paru miesięcy opanowują kolejne doniesienia dotyczące inteligentnego zegarka od Apple. Czas zatem na najświeższe plotki oraz spekulacje związane z naręcznym urządzeniem iWatch, a tematykę przywołuje tym razem wniosek patentowy jaki przedłożył na początku tego roku gigant z Cupertino.

 Dokument ten opublikowano nieoficjalnie przedwczoraj i jak donosi serwis AppleInsider dotyczy on energooszczędnego modułu Bluetooth.  Sparowane urządzenia miałyby komunikować się ze sobą tylko co jakiś czas, a w momencie połączenia transmitowane byłyby przydatne dla użytkownika dane takie jak choćby powiadomienia systemowe.

W procesie tym na moment aktywowany byłoby również dostęp do internetu na jednym z tajemniczych gadżetów.

Wymiana informacji odbywałoby się prawdopodobnie na żądanie, oszczędzając w ten sposób do maksimum pobór energii z wbudowanych w oba urządzenia baterii.

Schemat od razu wywołał lawinę domysłów jakoby dotyczył wyczekiwanego przez wielu zegarka od Apple, co też wydaje się bardzo trafioną interpretacją. W przeszłości jednak niejednokrotnie bywało, iż wiele ze złożonych przez Apple patentów nigdy nie znalazło zastosowania w praktyce.

 Źródło: AppleInsider

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *