Home Newsy Większy iPhone zadebiutuje jednak nieco później
Większy iPhone zadebiutuje jednak nieco później
0

Większy iPhone zadebiutuje jednak nieco później

0

Ikona

O Ming-Chi Kuo słyszeliśmy już niejednokrotnie przy okazji spekulacji jego autorstwa związanych z tematyką sprzętową Apple. Analityk od jakiegoś bierze czynny udział w szacowaniu które z jabłkowych urządzeń i kiedy mogą prawdopodobnie pojawić się na rynku.

Tym razem po fali doniesień związanych z inteligentnym zegarkiem naręcznym przyszła kolej na większy z modeli iPhone’a. Według licznych doniesień w niedługim czasie Apple wprowadzi do oferty dwie odsłony tego urządzenia różniące się przede wszystkim wielkością wyświetlacza. Wersja podstawowa wyposażona ma być w ekran o rozmiarze 4,7 cala, zaś model numer dwa cechować będzie 5,5 calowa powierzchnia dotykowa.

Tymczasem produkt większy gabarytowo ma zostać zaprezentowany dopiero w przyszłym roku, a powodem takiej sytuacji są problemy jakie powstały na etapie produkcji. Dotyczą one panelu dotykowego, obudowy oraz szkła szafirowego mającego mieć zastosowanie w tejże odsłonie smartfona. Po zwiększeniu powierzchni wrażliwej na dotyk krawędzie wyświetlacza mają szwankować i nie reagować na interakcję użytkownika. Dodatkowo w chwili obecnej Apple boryka się z nierównomiernym rozłożeniem koloru na metalowej powierzchni obudowy , a problem ten dotyczy również mniejszego z nadchodzących modeli.

Ming-Chi Kuo szacuje, iż w związku z powyższym iPhone 6 z ekranem 5,5 cala pojawi się na rynku dopiero w 2015 roku lub wcześniej ale w ograniczonej ilości jako sprzęt pretendujący do miana phabletu.

Źródło: MacRumors

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)