Home Newsy Większy iPhone może więcej
Większy iPhone może więcej
0

Większy iPhone może więcej

0

Ikona

Do ciekawych wniosków doszli analitycy z firmy IHS, których ostatnie badania skupiały się wokół najnowszych modeli iPhone’a i czasu spędzonego na użytkowaniu oprogramowania z App Store. Tegoroczne modele smartfona mają bowiem bardziej niż kiedykolwiek angażować konsumenta, co jest doskonałą wskazówką dla programistów.

Według wcześniejszych analiz czas spędzony przy aplikacjach dedykowanych systemowi iOS jest cztery razy dłuższy niż ten jaki poświęcają na konsumpcję oprogramowania właściciele telefonów z platformą Android. W przypadku iPhone 6 oraz 6 Plus czas ten dodatkowo się wydłuża.

Jak się okazuje użytkownicy tychże modeli urządzeń od Apple chętniej dokonują płatności wewnątrz aplikacji, intensywniej też konsumują materiały wideo różnej treści pochodzące z takich serwisów jak YouTube, czy Netflix. Wyraźnie widać, iż ?dotykowce? z większym ekranem chętniej niż poprzednicy zaprzęgane są do czynności z jakimi dotąd kojarzony był iPad. Wyniki badań, choć wstępne mogą być cenną wskazówką dla programistów trudniących się pisaniem oprogramowania na platformę iOS.

Źródło: Cult of Mac

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)