Home Newsy Większy iPad po raz kolejny tematem plotek
Większy iPad po raz kolejny tematem plotek
0

Większy iPad po raz kolejny tematem plotek

0

Ikona

Powraca do łask temat większego iPada, który tym razem stał się obiektem najświeższych doniesień serwisu Bloomberg. Jak twierdzi portal firma Apple od blisko roku pracuje nad takim urządzeniem, a ono samo ma ujrzeć światło dzienne już na początku przyszłego roku.

iPad z ekranem 12,9 cala pojawił się w pierwszych wzmiankach blisko dwanaście miesięcy temu, podczas których wróżono mu różnoraką przyszłość. Pojawiły się nawet głosy, iż Apple miało zaniechać prac z nim związanych i odłożyć projekt na bliżej nieokreślony czas ze względu na brak odpowiednich uwarunkowań zarówno systemowych jak i rynkowych. Firma miała także przyglądać się poczynaniom konkurencji, która już dawno wprowadziła do oferty tablety rozmiarem ekranu przekraczające 10 cali. To właśnie losy tychże urządzeń i ich popularność miały wówczas stać się obiektem zainteresowania personaliów z Apple.

Tymczasem prace rozwojowe nad iPadem Pro rzekomo dobiegają końca, a nowe urządzenie ma przy okazji tchnąć trochę życia w segment tabletów. Apple przyznaje, iż od jakiegoś czasu sukcesywnie spada ich sprzedaż lecz jak twierdzi to tylko chwilowy zastój. Rozwiązaniem problemu będzie być może całkiem nowy produkt w portfolio.

Firma z Cupertino miała rzekomo testować kilka wariantów konstrukcyjnych większego iPada, głównie związanych z rozdzielczością ekranu. Być może wraz z premierą tabletu doczekamy się także w pełni funkcjonalnej opcji dzielenia ekranu systemu iOS 8, na ślad której natrafiono w kodzie tejże platformy. W chwili obecnej jest ona rzekomo rozwijana.

Źródło: Bloomberg

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)