Home Newsy Większy iPad nadchodzi
Większy iPad nadchodzi
0

Większy iPad nadchodzi

0

Ikona

Po kilkumiesięcznej przerwie wraca do sieci temat iPada o przekątnej ekranu 12,9 cala. Najnowsze doniesienia degradują poprzednie plotki, w treści których Apple miało zaniechać prac związanych z jego rozwojem, a cały projekt odłożyć do realizacji w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Zdaniem chińskiego Economic Daily News sprzęt ten ma się jednak całkiem dobrze i po trwającej obecnie fazie testów zostanie wprowadzony do sprzedaży jeszcze w tym roku. Miało by to nastąpić równocześnie z debiutem kolejnego modelu iPada Air i mini Retina w okolicach października. Większy tablet tak jak wcześniej spekulowano dedykowany byłby branży edukacyjnej i biznesowej, zaś gigant z Cupertino miał ponoć testować jego dwie wersje różniące się rozdzielczością ekranu.

Zdaniem chińskich mediów Apple poważnie myśli o wzbogaceniu swojego portfolio o takie waśnie urządzenie, a czynnikiem motywującym mają być analogiczne poczynania konkurencji na rynku tabletów. Warto przypomnieć, iż do niedawna Apple, a przynajmniej tak głosiły plotki, posiadało nieco inne stanowisko w tejże sprawie. Firma bowiem nie widziała zapotrzebowania na tego typu hardware, co miało być spowodowane w sporej mierze brakiem zaplecza pod kątem odpowiedniego oprogramowania.

Osobiście i na dzień dzisiejszy nie widzę miejsca na rynku tabletów dla iPada Pro przy założeniu, iż urządzenie to miałoby pracować pod kontrolą systemu iOS 8, a jedyną różnicą w stosunku do mniejszych braci byłby rozmiar ekranu. Takie podejście w duecie z jak mniemam wyższą ceną nie niesie ze sobą żadnego bodźca zachęcającego do zakupu. Liczę na to, że jeśli Apple zdecyduje się na tablet z ekranem 12,9 cala, to w parze z nim wyda praktyczniejsze z punktu widzenia większego ekranu i przeznaczenia oprogramowanie. Na chwilę obecną ciężko bowiem wyobrazić sobie system iOS jako narzędzie w pełni realizujące się w biurze.

Źródło: Economic Daily News

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)