Wgrałeś soft 3.1.3 i nie możesz zdjąć SIMLOCKA? Zaniż wersję basebandu

5

1

Oprogramowanie 3.1.3 pojawiło się znienacka. Nie było oficjalnie zapowiadane, także zmiany wydają się być czysto kosmetyczne. Po aktualizacji mojego iPhone 3G, zauważyłem że Apple głównie skupił się na zmianie basebandu i dopracowanie jego zabezpieczeń, niż na samym działaniu telefonu. Od premiery 3.1.3 liczba niezadowolonych użytkowników rośnie. Największy jednak problem mają te osoby, które do tej pory miały zdjętą blokadę SIMLOCK przez BlackSn0w. Wgrywając 3.1.3, ich telefon stał się bezużyteczny.

Pojawiła się jednak możliwość downgrade’u basebandu dzięki aplikacji Fuzzyband. Pozwala ona na powrót do basebandu do wersji 05.11.07, czyli tej która była instalowana wraz z oprogramowaniem 3.0. Niestety z tej solucji mogą skorzystać jedynie właściciele iPhone 3G z bootromem w wersji 05.08, a ta była instalowana tylko w początkowej fazie produkcji. Jak sprawdzić bootrom i obniżyć wersję basebandu?

Uruchamiamy Cydię i pobieramy aplikację Fuzzyband. Następnie program uruchamiamy. Rozpocznie się sprawdzanie wersji bootromu, basebandu i zainstalowanego oprogramowania.

Jeżeli nasz bootrom będzie kompatybilny, zostaniemy poinformowani o wspieranej wersji bootromu oraz aktywna będzie opcja Flash. Jeżeli nasz bootrom będzie wyższy niż 05.08, to niestety program nie pozwoli nam na dalszą pracę.

Ustalmy, że nasz iPhone posiada bootrom w wersji 05.08. Wciskamy więc przycisk Flash. Urządzenie rozpocznie pracę i flashowanie basebandu. Będzie to trwało około 5-8 minut.

1

Po zakońcoznym procesie Flashowania pojawi nam się komunikat I HAZ DOWNGRADE. Wyłączamy aplikację, restartujemy urządzenie.

2

Po uruchomieniu, wchodzimy ponownie w Cydię i dodajemy nowe repozytorium – https://repo666.ultrasn0w.com. Po jego odświeżeniu, przez wyszukiwarkę znajdujemy aplikację ultrasn0w. Program należy zainstalować. Po instalacji restartujemy oprogramowanie. Telefon będzie miał zdjętą blokadę SIMLOCK.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

Comment(5)

  1. mam iphone 3g 8gb i upgrade mi sie do 3.1.3 z baseband 5.12.01 .
    mam pytanie czy mozna ominac sim lock jak tak to w jaki sposób. prosze o odpowiedz

  2. iAdam – powyzej masz cala solucje, ktora dotyczy wlasnie tego zestawienia jakie posiadasz.
    Przeczytaj jeszcze raz.
    Pozdro

  3. iAdam Ty naprawdę jesteś taki tępy czy robisz sobie jaja, a może nie umiesz czytać ze zrozumieniem? Skąd się tacy ludzie biorą, bo chyba nie rodzą.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *