Wgraj soft 4.0 do iPhone 3G bez potrzeby rejestracji UDID

7

DSC_0874

Okazuje się, że wcale nie trzeba być w programie developerskim, by móc w pełni korzystać z najnowszego oprogramowania 4.0 dla telefonu iPhone 3G. Wystarczy, że mamy telefon iPhone 3G, komputer z systemem Mac OS X i dostęp do Internetu. Oprogramowanie wgramy przy użyciu iTunes, a aktywację uda nam się wykonać dzięki małemu zabiegowi, bez potrzeby rejestracji urządzenia w programie developerskim.


Jak już mogliście nie raz przeczytać w naszym serwisie, oprogramowanie 4.0 beta 1 można wgrać jedynie na komputerach działających pod kontrola systemu operacyjnego Mac OS X. Próbując wgrać soft pod Windows, na pewno będziemy mogli podziwiać niezbyt sympatyczny komunikat z błędem numer 13. Jeżeli dysponujemy komputerem na Mac, to soft 4.0 stoi przed nami otworem. Uwaga! Sztuczka działa jedynie na telefonie iPhone 3G!

W pierwszej kolejności pobieramy oprogramowanie 4.0 BETA 1 dla telefonu iPhone 4.0. Do jego wgrania musimy też zaktualizować nasze oprogramowanie iTunes. Wersja minimalna, która obsługuje urządzenia z oprogramowaniem 4.0, to iTunes 9.1

Następnie pobieramy aplikację redsn0w 0.9.5 BETA2 dla Mac. Program RedSn0w 0.9.5 BETA2 można pobrać stąd. Po wgraniu oprogramowania 4.0 przez przycisk ?Przywróć?, uruchamiamy RedSn0w 0.9.5 i wykonujemy Jailbreak urządzenia. Następnie pobieramy dla komputera oprogramowanie iPhone Browser. Po pobraniu i zainstalowaniu przechodzimy kolejno do folderu System/Library/CoreServices.

ipb1

Skopiuj SystemVersion.plist na pulpit i otwórz go w notatniku/Wordpadzie i usuń linię ReleaseType> /key> Beta< /string>

ipb2

Zapisz zmiany w pliku i nadpisz nim plik w telefonie przy użyciu iPhone Browser. Następnie zrestartuj swój telefon i podłącz go do iTunes. Telefon zostanie zaktywowany.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

Comment(7)

  1. Witam. Mam pytanie. Czy takim sposobem da radę przywrócić do „życia” martwego iphona? Tzn, jak sie go podłączy do komputera, Pokazuje się jedynie ikonka itunes’a. Proszę o odpowiedz na email: kacper.kurniawka37@gmail.com Z gory dziekuję i pozdrawiam.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *