Home Artykuły Westbam w APPLEMOBILE.PL zdradził nam kiedy nowy album i do czego używa produktów Apple
Westbam w APPLEMOBILE.PL zdradził nam kiedy nowy album i do czego używa produktów Apple

Westbam w APPLEMOBILE.PL zdradził nam kiedy nowy album i do czego używa produktów Apple

0

Znany na świecie DJ korzysta na co dzień z urządzeń Apple. I nie tylko do swoich prywatnych spraw, ale także do tworzenia muzyki. Także w tym sektorze Apple ma swoich fanów i użytkowników.

Tym razem rozmowa inna niż wszystkie – krótka, ale i tak się cieszymy, że nasz gość znalazł chwilę, żeby z nami porozmawiać. Osoby, które nie znają muzyki techno i house zapraszamy do notki biograficznej pod tekstem, która przybliży naszego rozmówcę. Tym, którzy ją lubią wystarczy jedno słowo, czyli pseudonim artystyczny naszego rozmówcy – Westbam.

– Słyszeliśmy, że zakończyłeś pracę nad nowym albumem. Możesz powiedzieć coś więcej na jego temat?

– Tak, mój nowy album ukaże się pod koniec marca. Wiem, że wspominałem o nim dużo wcześniej, ale teraz jest to termin ostateczny i dlatego mogę ujawnić datę. Jestem bardzo podekscytowany tym wydarzeniem. Tym bardziej, że ci, którzy przychodzą na moje imprezy znajdą na nim różne gatunki, które już wcześniej grałem.

 

– W 2018 roku będziemy mieć w Szczecinie 10-lecie istnienia BASS Planet Festival*. Czy tym także jesteś podekscytowany?

– Tak, bardzo. Kocham BASS Planet i kocham Szczecin (oryginalnie – „I love Bass Planet and I love Szczecin kurwa much”, przypis Applemobile.pl). Pomijając już to, że jego data zbiegnie się z wydaniem mojego nowego albumu, to Szczecin był pierwszym miastem, w którym mogłem zagrać. Do dziś pamiętam tłumy gości i panującą atmosferę, nie dziwię się, że o Szczecinie mówi się jako o stolicy polskiej muzyki klubowej. Pamiętam wszystkie wydarzenia spod znaku Electric Kingdom. A teraz, mój Boże, BASS Planet ma już 10 lat. Powinna być rewelacyjna impreza.

 

– Kiedy zacząłeś korzystać z ekosystemu Apple?

– Jeśli chodzi o mnie, to ciężko nazwać mnie fanbojem Apple. Owszem, nie ukrywam, że korzystam z urządzeń tej firmy od lat, ale ciężko mówić o mnie, że jestem użytkownikiem ekosystemu. Po prostu mam takie, bo takie mi się podobają.

 

– Skoro przy tym jesteśmy, to z jakich urządzeń Apple korzystasz?

– Mam MacBooka Pro, którego używam do wszystkiego do czego potrzebny mi jest komputer. Począwszy od sprawdzania poczty e-mail, poprzez zaglądanie na YouTube, po tworzenie muzyki takie tam. Posiadam też iPhone’a, który mi służy do odwiedzania serwisów społecznościowych i prowadzenia rozmów telefonicznych. Ale także do innych czynności, np. zamawiania pizzy, zakupów dokonywania płatności za nie, po rezerwacje biletów na samolot. Czy o taki ekosystem mnie pytałeś?

 

– Tak, o taki. A masz może najnowszy flagowy smartfon Apple, czyli iPhone X?

– Czy to jeden z tych modeli, po które – żeby je dostać – trzeba rozbijać kemping pod Apple Store? (śmiech). Ostatniego iPhone’a jakiego kupiłem to model 7  i na razie w zupełności mi wystarczy jeśli chodzi o moje potrzeby.

 

– Wiemy, że naprawdę lubisz polską publiczność. Czy pamiętasz swój pierwszy koncert w Polsce?

– Po części już udało mi się trochę na to pytanie odpowiedzieć wcześniej. Pierwszy raz w Polsce wystąpiłem w Szczecinie, w którym cały czas jestem zakochany, a miało to miejsce w 1996 roku. Przyszło chyba z 5 tys. osób już w pierwszą noc i była to wspaniała energetyczna impreza. To było wspaniałe i cały czas tak to wspominam. Dziękuję.

 

– Dziękuję za rozmowę

BIO

Westbam to właściwie Maximilian Lenz, urodzony w 1965 roku w Muenster w Niemczech DJ i producent muzyczny specjalizujący się w gatunkach: techno, house i techno-electro. W środowisku uważany jest za jedną - z największych gwiazd. Zapoczątkował własny, nowatorski styl miksowania z płyt winylowych, który to przyniósł mu uznanie. 14 grudnia 1991 za sprawą Westbama odbył się pierwszy festiwal z cyklu Mayday. Westbam wspólnie z Klausem Jankuhnem jako Members of Mayday corocznie organizują takie imprezy i wydają single-hymny do tej imprezy. Od 1997 roku Westbam wspólnie z innym DJ-em - Dr. Motte, co rok analogicznie jak do Mayday Festival, wydają single-hymny na kolejną imprezę znaną wszystkim wielbicielom elektronicznego grania – Love Parade.

Żeby wymienić z nazwy tytuły przebojów, które firmował własnym pseudonimem, albo był ich współautorem nie staczałoby palców u rąk i nóg. Gdyby chcieć wymienić także te, które przygotował dla innych artystów mogłoby nie starczyć miejsca.

 

*10 edycja BASS Planet Festival odbędzie się w Szczecinie między 17 i 18 marca (w klubie Peron 5). Planowane są koncerty wielu DJ-ów nie tylko z Polski, największą gwiazdą tegorocznej edycji będzie Westbam.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.