1

Webmasterzy! Opamiętajcie się z optymalizowaniem wszystkiego pod Safari

1

safari512px

Peter Paul Koch, programista, który swoją międzynarodową sławę i rozgłos zyskał dzięki badaniom zgodności przeglądarek internetowych – także tych mobilnych, ostrzega webmasterów przed ślepym parciem w stronę optymalizacji wszystkich portali internetowych pod przeglądarkę Safari. Według niego, mobilną wersję Safari czeka takim sam los, jaki dotknął przeglądarkę Internet Explorer 6.

Mobilna wersja przeglądarki Safari, to pokolenie Internet Explorer 6 – tej najbardziej znienawidzonej przeglądarki przez webmasterów, o której wszyscy próbują zapomnieć od 2000 roku. Wszystko za sprawą ogromnej popularności mobilnych urządzeń Apple. Wszyscy tworzą swoje strony zoptymalizowane głównie pod platformę iPhone OS oraz mobilną przeglądarkę Safari.

Koch uważa, że tworzenie treści, które będą prawidłowo działały tylko na tych urządzeniach, to technologiczny krok wstecz. iPhone stał się obsesją i jeszcze trochę, a będziemy mogli prawidłowo przeglądać strony tylko na tym urządzeniu.

Programista zauważa, że zbyt wielu twórców stron koncentrują się na optymalizacji dla Mobile Safari, choć istnieje wiele więcej ciekawych platform nad którymi warto pracować. To samo zdarzyło się w 2000 roku, gdy program Internet Explorer 6 był najbardziej popularną przeglądarką. Dziś wszyscy webmasterzy z całego świata próbują się jej pozbyć raz na zawsze.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

Comment(1)

  1. Takiej absurdalnej, idiotycznej i antyintelektualnej wypowiedzi dawno nie słyszałem ;). Ten człowiek albo nie rozumie co sam mówi, albo jest narzędziem walki z Safari, która niewątpliwie się toczy, bo inni nie nadążają za rozwojem WebKit.

    Przeglądarki mają to do siebie, że ich głównym zadaniem jest wyświetlać poprawnie treść. Dopóki Safari będzie to robić lepiej od innych, dopóty developerzy będą się nią interesować, niezależnie od platformy. Jeśli FF potrafiłby to co potrafi Safari (choćby na iPhone), developerzy interesowaliby się FF, itd. Fakt, że iPhone nie posiada innych przeglądarek (to się pewnie kiedyś zmieni) nie ma znaczenia dla developerów dopóki WebKit obsługuje standardy i działa o wiele lepiej niż IE + reszta kiedykolwiek w swojej historii.

    Podrowienia.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *