Home Newsy WatchOS 2 już jest
WatchOS 2 już jest
0

WatchOS 2 już jest

6
0

 

Spóźniony ale obecny można powiedzieć o systemie dedykowanym zegarkowi od Apple. Druga odsłona tego softu miała oficjalnie pojawić się wraz z platformą iOS 9, czyli 16 września.

WatchOS 2 już jest

Niestety czekający tego dnia zawiedli się na kalifornijskiej firmie, zaś oprogramowanie nie pojawiło się na serwerach jeszcze przez kilka najbliższych dni. Od prawie doby jednak właściciele Apple Watcha mogą w pełni cieszyć się możliwościami watchOS 2.

Apple udostępniło bowiem wreszcie wyczekiwany soft, na pokładzie którego znalazło się wiele nowych funkcji. Z ciekawszych opcji należy wymienić choćby możliwość umieszczania na tarczy zegarka informacji pochodzących z zewnętrznych aplikacji. Nowością jest również funkcja Time Travel, która umożliwia przeglądanie zawartości kalendarza w czasie, czy też przeszłej oraz przyszłej pogody w danym rejonie.

Zrzut ekranu 2015-09-22 o 17.13.38

Dla przykładających wagę do wyglądu dedykowane są nowe tarcze animowane prezentujące znane i popularne lokalizacje na kuli ziemskiej. Apple Watch wraz z watchOS 2 posiada również wbudowany tryb zegarka nocnego.

Na koniec informacja, która powinna jako pierwsza znaleźć się w tym tekście, a więc wraz z nowym softem oddano do użytku możliwość instalowania pełnych aplikacji firm trzecich. Do tej pory użytkownik miał do czynienia jedynie z widgetami oprogramowania znanego z iPhone?a.

Aktualizacja dostępna jest z poziomu aplikacji Watch dla iPhone.

Źródło: Apple

(6)

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)