0

W szaleństwie postępu

W szaleństwie postępu
0

Telefon, który kilkanaście lat temu służył praktycznie do rozmawiania, ewentualnie wysyłania wiadomości, dziś jest małym centrum dowodzenia, podręcznym komputerem, aparatem i kamerą, budzikiem i w dużym skrócie elementem niezbędnym w rękach współczesnego człowieka. Ilość aplikacji i udogodnień, jakie obsługuje nasz telefon, w dużej mierze pozwala nam funkcjonować – od utrzymywanie kontaktów, przez zakupy i obsługę bankowości elektronicznej aż po sterowanie bezpieczeństwem domu.

Z drugiej strony nowoczesne smartfony pozwalają zrezygnować z innych urządzeń czy na przykład tradycyjnego notatnika. Oprócz tego że urządzenia mają coraz ciekawsze funkcję, to też ich wygląd jest coraz bardziej futurystyczny. A sprzęt z górnej półki kosztuje całkiem dużo i jest łakomym kąskiem dla złodziei. Z obawy przed zniszczeniem czy też utratą coraz częściej i coraz świadomiej wybieramy ubezpieczenie naszego sprzętu elektronicznego.

Gadżety pod ochroną

Gdy kupujemy telefon u operatora zawsze otrzymujemy propozycję ubezpieczenia sprzętu. Z drugiej strony bardzo często na taką polisę decydują się właściciele drogiego sprzętu lub urządzeń wykorzystywanych w pracy. Utrata takiego urządzenia może być związana z problemami, pozbyciem się ważnych danych czy dokumentów. Dobra polisa pozwala w razie zalania, uszkodzenia czy kradzieży lub zgubienia szybko i bez zbędnych formalności naprawić lub otrzymać równowartość nowego urządzenia. Ważnym elementem polisy jest również zabezpieczenie w razie nieuprawnionego użycia telefonu. W takich momentach polisa pokryje koszty rachunku telefonicznego – oczywiście do określonej wysokości.

Polisa na wagę telefonu

Zakup ubezpieczenia u operatora jest wygodny i dość tani. Składkę opłacamy razem z abonamentem, jednakże często nie zastanawiamy nad konkretnymi zapisami takiej oferty. W razie nieoczekiwanego zdarzenia często okazuje się, że polisa nie obejmuje kradzieży lub zgubienia sprzętu lub wypadków poza granicami kraju. Przed takimi niespodziankami jest w stanie nas ustrzec bardzo dokładna lektura warunków ubezpieczenia. Poza ofertami operatorów telefonii komórkowej nasz sprzęt elektroniczny możemy również ubezpieczyć w firmach specjalizujących się w tej specyficznej branży. Przykładem może być brytyjski ubezpieczyciel https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance.

Przed podpisaniem umowy powinniśmy najpierw oszacować, czego potrzebujemy. Warto się zastanowić, czy oprócz nas z telefonu korzystają również dzieci lub czy oczekujemy, by polisa chroniła nasz telefon także za granicą. To istotne, jeśli często podróżujemy. Im bardziej dostosujemy ofertę do siebie, a nie będziemy bazować na gotowych schematach, tym większe prawdopodobieństwo, że nic nas nie zaskoczy.

Artykuł sponsorowany
Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *