0

W Polsce sprzedano 400 sztuk nowego MacBook Air

0

W ciągu dwóch tygodni od polskiej premiery sprzedano już ponad 400 sztuk nowego MacBooka Air – najmniejszego laptopa Apple. Jak informuje firma iSource, wyłączny dystrybutor produktów marki Apple w Polsce, największym zainteresowaniem cieszą się komputery z ekranem o przekątnej 11,6 cala oraz dyskiem półprzewodnikowym o pojemności 128 GB. W porównaniu ze sprzedażą poprzedniej wersji MacBooka Air, wzrost zainteresowania tym produktem wyniósł aż 400 proc.

Mimo małych rozmiarów, nowego MacBooka Air trudno porównywać z tanimi netbookami o ograniczonej wydajności. To rasowy laptop, a przy tym idealny dla użytkowników ceniących sobie ultra mobilność. Model z ekranem o przekątnej 11,6 cala waży około kilograma, zaś model 13-calowy niewiele więcej – 1,32 kg.

W nowych komputerach znalazło się miejsce dla dwóch portów USB 2.0, Mini Display Port, a w modelu 13-caliowym montowany jest również czytnik kart pamięci SD. Oba modele wyposażono w szybkie i energooszczędne dyski półprzewodnikowe SSD o pojemności od 64 GB do 256 GB oraz procesory pracujące z częstotliwościami od 1,4 GHz i 1,6 GHz (MBA 11,6?) do 1,86 GHz i 2,13 GHz (MBA 13?). Ekrany nowych MacBooków Air wyświetlają obraz w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli (MBA 11,6?) oraz 1440 x 900 pikseli (MBA 13?). Wszystkie modele standardowo korzystają z sieci bezprzewodowej i Bluetooth oraz wyposażone są w kamerę FaceTime, głośnik stereo i wbudowany mikrofon.

MacBook Air góruje nad netbookami oraz niektórymi laptopami nie tylko parametrami technicznymi, ale również pełnowymiarowymi klawiaturami oraz dużymi, szklany, multidotykowymi panelami dotykowymi, pozwalającymi na wygodną pracę i obsługę aplikacji. Na uwagę zasługuje także oszczędne gospodarowanie energią – mniejszy MBA może pracować w bezprzewodowej sieci do 5 godzin, zaś większy MBA nawet nieprzerwanie do 7 godzin. W trybie czuwania komputery mogą pozostawać nawet do 30 dni!

Nowe komputery MacBooki Air dostarczane są z gotowym do pracy systemem Mac OS X 10.6 Snow Leopard oraz pakietem oprogramowania Life 11, w skład którego wchodzą aplikacje: iPhoto, iMovie, GarageBand, iDVD oraz iWeb.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *