Home Newsy Używka w cenie nowego? Chiński interes kwitnie
Używka w cenie nowego? Chiński interes kwitnie

Używka w cenie nowego? Chiński interes kwitnie

0

Ikona

Cwaniactwo połączone z oszustwem na szeroką skalę nie jest niczym nowym w dorobku tego świata, istniało bowiem od kiedy tylko na ziemi pojawił się człowiek. Niepochlebna cecha wielu ludzi i sposób na biznes rzeszy przedsiębiorców, czy wreszcie zaraza niemal każdego zakątka globu, to niestety chleb powszedni.

Tym razem zdemaskowano kolejny, godny pożałowania sposób na nieuczciwe zdobycie pieniędzy klienta, a incydent, o którym będzie mowa zdominował rynek chiński. The Telegraph donosi bowiem, iż w azjatyckim kraju kwitnie masowe zjawisko odrestaurowywania starych, uszkodzonych smartfonów od Apple i przywracania ich do stanu prawie że idealnego.

1

Prawie oczywiście robi wielką różnicę, a jeśli dodać, iż wskrzeszony iPhone sprzedawany jest tam przez renomowanych dystrybutorów jako całkiem nowe urządzenie, to włos ze złości na skórze się jeży.

2

Oszustwo jednak jest tak dobrze spreparowane, iż klienci praktycznie niczego nie podejrzewają i chętnie nabywają ów felerny sprzęt. Nieuczciwe zjawisko mają potwierdzać zdjęcia zrobione w jednej z takich pseudo fabryk, wykonane przez anonimowego fotografa.

Źródło: Cult of Mac

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)