Home Newsy Użytkownicy iPhone’a 5 i 5S pozywają Apple
Użytkownicy iPhone’a 5 i 5S pozywają Apple
0

Użytkownicy iPhone’a 5 i 5S pozywają Apple

0

Do sądu trafił właśnie kolejny pozew przeciwko Apple, tym razem jednak wystosowany przez użytkowników jabłkowych urządzeń. Mowa o iPhone’ach 5 oraz 5S.

Właściciele tychże modeli skarżą się na wadliwe ich działanie, które skutkowało narażeniem na dodatkowe koszty związane z transferem danych w sieci. Okazuje się bowiem, że w niektórych przypadkach iPhone’a mimo, iż był przyłączony do sieci bezprzewodowej pobierał dane wykorzystując do tego celu sieć telefonii komórkowej. W rezultacie operatorzy wystawiali, co jest naturalne, wyższe niz zazwyczaj rachunki za korzystanie z usług internetowych.

Problem związany był z nieprawidłowym współdziałaniem procesora A6 z systemem iOS 6 i usypianiem procesora centralnego CPU w następstwie czego system pzełączał się na transfer z modułu LTE. Sytuacja występowała u większej iloścu użytkowników stąd postanowili oni zawalczyć z Apple i wystosować zbiorowy pozew. Warto w tym miejscu nadmnienić, że najbardziej w calej historii ucierpieli klienci sieci AT&T. Problem bowiem pojawił się już w 2012 roku, zaś poprawka eliminująca niedogodność w przypadku tego operatora komórkowego ujrzała światło dzienne dwa lata później.

Źródło: AppleInsider

 

Użytkownicy iPhone’a 5 i 5S pozywają Apple

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *