Home Newsy Udział iOS 8 w rynku rośnie
Udział iOS 8 w rynku rośnie
0

Udział iOS 8 w rynku rośnie

0

Ikona

Statystyki dotyczące użytkowania najnowszej odsłony systemu mobilnego od Apple nie wyglądały obiecująco zaraz po premierze tego oprogramowania. Na dzień po aktualizacji, czyli 18 września najnowszy produkt instalowany był na urządzeniach wolniej aniżeli dwie poprzednie wersje systemu o czym też pisaliśmy tutaj.

Wnioski płynące z badań przeprowadzonych wówczas przez firmę TechJoy były jednak uspokajające i jako przyczynę takiego stanu rzeczy podawały oczekiwanie użytkowników na sklepowy debiut iPhone’a 6. To właśnie chęć jego zakupu miała być powodem, dla którego większość wstrzymywała się z instalacją nowego oprogramowania. Najnowsze statystyki obejmujące okres do 21 września włącznie faktycznie prezentują znacznie bardziej optymistyczny obraz.

1

Na podstawie ruchu generowanego w App Store przez dotykowe gadżety od Apple wynika bowiem, iż 46 % wszystkich urządzeń pracuje już pod kontrolą platformy iOS 8. Pozostałe 49 % zajmuje sprzęt, na którym wciąż znajduje się poprzednia wersja systemu, zaś kolejne 5 %, to odsetek urządzeń ze starszym oprogramowaniem.

Źródło: iClarified

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)