Uczniu! Mamy coś, co pomoże ci w nauce!

Uczniu! Mamy coś, co pomoże ci w nauce!

Uczniu! Mamy coś, co pomoże ci w nauce!

6
0

Jesteś uczniem i miewasz problemy z zadaniem domowym? A może szkoła już dawno za tobą i chcesz pomóc swojemu dziecku w zadaniach domowych? Dziś przedstawię kilka aplikacji, które ułatwią życie nie tylko uczniom, ale także rodzicom. Zapraszam! 

Dziś postaram się przedstawić wam aplikacje, które ułatwiają mi jako uczniowi 2 klasy liceum życie. Nie zawsze jest czas na odrobienie pracy domowej, bo przecież serial, bo wyjście z kolegami, bo to, bo tamto… A pracę trzeba oddać, bo inaczej jedyneczka. Co w takim wypadku? Zapraszam do lektury, w której wprowadzę was w świat nauki 21 wieku, kiedy technologią możemy ułatwić wszystko. Miłego czytania!

Zaczniemy od… remedium wszystkich przedmiotów! Odrabiamy.pl!

Czym jest Odrabiamy.pl? Jest to aplikacja w której znajdziemy ponad 500 tysięcy (!) zadań, które zostały rozwiązane przez nauczycieli. Odrabiamy.pl jest również jedyną aplikacją, w której mamy możliwość poprosić nauczyciela o wytłumaczenie nam danego zadania. Podejście firmy do tematu szkoły jest naprawdę unikalne i nowoczesne. Co poza tym? Mamy ogromny wybór podręczników, praktycznie każde wydawnictwo jest już dostępne, a nowe wydawnictwa są dodawane na bieżąco. Dlaczego polecam tą aplikację? Wyobraźcie sobie sytuację w której zapomnieliście zadania na matematykę i macie tylko dziesięć minut na jego odrobienie (czyli zwykłą szkolną przerwę). Szok połączony z paniką i próbami odpisania od kolegów, którzy niekoniecznie mogą mieć dobrze rozwiązane zadanie. Wchodzicie do klasy, nauczyciel sprawdza zadanie i bum – dostajecie jedynkę. Koszmar, nie? Teraz wróćcie do samego początku historii, tylko dodajmy, że macie wykupiony pakiet na Odrabiamy.pl 😄
Jak potoczy się historia? Na spokojnie możecie sobie usiąść, odrobić zadanie i zgarnąć łatwą piątkę. Zero stresu, zero płaczu. Czyż tak nie jest wygodniej?

Strona jak i aplikacja są zrobione w sposób przystępny dla użytkownika, więc nawet najmłodsi powinni poradzić sobie z obsługą Odrabiamy.pl! Ceny za subskrypcję wahają się od 9 do 14 złotych za 30 dni. W porównaniu z ogromem wiedzy, jaką zyskujemy wykupując taki pakiet – cena jest naprawdę atrakcyjna. Domyślam się, że twórcy ustalili tak niskie ceny ze względu na uczniów, którzy będą mogli pozwolić sobie na konto premium przykładowo ze swojego kieszonkowego. Brawo Odrabiamy.pl! Serdecznie mogę polecić i zachęcić do korzystania z Odrabiamy.pl – jako uczeń i jako bloger.

Aplikacja dostępna jest za darmo, tutaj – *KLIK*

A co z królową nauk? Tutaj pomoże PhotoMath!

Matematyka. Przedmiot z którym każdy miał problemy, czy to mniejsze czy większe – ale je miał. Jeszcze dwadzieścia lat temu, jeśli mieliśmy z czymś problem, musieliśmy pytać nauczyciela. Czy to dobre rozwiązanie? Niekoniecznie. Ludzie są omylni, czasami taki belfer może nas nie lubić i nie chcieć pomóc, a czasami po prostu nie ma czasu. Dziś możemy zapomnieć o takich rozwiązaniach, ponieważ mamy aplikację Photomath! Aplikacja waży zaledwie 67 MB i możecie pobrać ją za darmo na swój telefon, tutaj – *KLIK*. Obsługa aplikacji jest banalna! Włączacie, skanujecie wasze zadanie 📖(skanowanie działa nawet w wypadku pisma odręcznego!) i dostajecie rozwiązanie. Co jest zaletą tej aplikacji? Prostota obsługi i podejście do użytkownika, ponieważ każdy przykład jest wytłumaczony krok po kroku – co znacząco ułatwi proces uczenia.

„Co mamy teraz?” – każdy uczeń, w każdej szkole.

Tytułowe pytanie słyszał każdy uczeń. Nie raz, nie dwa, ani nie dziesięć. W mojej szkole słyszę je codziennie – po kilka razy. Ale co tu dużo gadać, sam nie jestem lepszy i też nie wiem, jaką lekcję mamy następną. Z pomocą przyjdzie nam apka o nazwie NicePlan. W jaki sposób? Wstukujemy nasz plan lekcji i to tyle. Po wejściu zobaczymy jaką mamy następną lekcję, oraz w jakiej ona się odbędzie sali. Szybko, prosto i przejrzyście. 🏫🕓

W aplikacji mamy możliwość wykupienia konta PRO oraz RODZIC PRO. Nie uważam tego jednak za konieczne. Dużo lepiej wydać te pieniądze na lody, niż na konto pro. Aplikacja spełnia swoje zadanie w wersji darmowej. Ale jeśli kogoś uszczęśliwi posiadanie NicePlan Pro – proszę bardzo! 😄
Wykupując usługę PRO za 8,99 złotych dostaniecie:

  • Brak reklam
  • Tryb ciemny
  • Eksport danych
  • Plan dla dwóch osób
  • Wsparcie od autora

Usługa RODZIC PRO daje dostęp do tych samych rzeczy, które mamy w zwykłym PRO, jednakże możemy ustawić plany dla wielu osób – czyli dla kilkorga dzieci. Koszt tej wersji to 4,99 zł.

(6)

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/