Home Newsy Tworzenie stron WWW w 2021 roku

Tworzenie stron WWW w 2021 roku

Tworzenie stron WWW w 2021 roku
0

Rok 2020 pokazał jak niesamowita jest sieć internetowa. Dzięki niej możliwe było, w wielu dziedzinach gospodarki zachować jej płynność. Sklepy internetowe oraz strony WWW zyskały nowych użytkowników, udowadniając tym samym że obecna jakość obsługi klienta jest na najwyższym poziomie oraz w pełni bezpieczna. Internet sceptykom pokazał jak ogromną przemianę przeszedł przez ostatnie 10 lat. Jak będzie wyglądał świat stron internetowych w nowym roku 2021? Zapraszam do lektury.

Obecność firmy w internecie

Pozytywnym skutkiem ubocznym , była masowa migracja biznesów mniejszych, większych do internetu. Studio Design Cart odnotowało przyrost zapytań odnośnie tworzenia stron WWW oraz sklepów internetowych o aż 260%. Jest to spektakularny wzrost obrazujący skalę migracji. Własna strona internetowa w sieci od dawna jest wręcz wymogiem. W Polsce wiele firm jednak nie posiada własnej strony internetowej, wiele z nich jest przekonana, że wpis z numerem telefonu w internetowej bazie firm jest w zupełności wystarczający. Strona internetowa firmowa to nie tylko wizytówka z informacjami kontaktowymi, to nasz odział wirtualny w internecie. Obecnie stronę internetową tworzy się nie tylko w celu pozyskiwania klientów przez internet, ale i z szacunku do klienta, który jest aktywnym użytkownikiem sieci internetowej oraz do budowania w relacji z klientem zaufania. Większość użytkowników sieci internetowej gdy nie znajdzie informacji o firmie w internecie i nie jest z nią w żaden sposób związana rezygnuje ze współpracy z nią – taka firma, krótko mówiąc jest podejrzana.

Korzyści płynące z posiadania strony internetowej

Obecność firmy w sieci internetowej daje sporo możliwości. Po pierwsze strona internetowa to nasza wirtualna placówka, którą można w łatwy i wszechstronny sposób rozwijać. Dzięki stronie internetowej możemy prowadzić branżowy magazyn informacyjny dla naszych klientów, osób które są zainteresowane tematem. Możemy otworzyć sklep internetowy i sprzedać nasze produkty, usługi przez internet. Możemy prowadzić wsparcie techniczne, zaprezentować katalog naszych produktów lub używać strony internetowej w sposób czysto marketingowych. W skrócie strona internetowa pozwala na zdobywanie nowych klientów oraz trzymanie przy sobie tych stałych oraz potencjalnie nowych w przyszłości.

Jak powinna wyglądać strona WWW, firmowa?

Standardy internetowe zmieniają się, choć na przestrzeni ostatnich pięciu lat pod względem wizualnym nie wiele się zmieniło. Obecnie strona internetowa i to nie tylko firmowa powinna cechować się profesjonalnymi obrazami, nieskazitelną estetyką i czytelnością. Treść powinna być dobrze widoczna, kontrastująca z tłem na którym się znajduje. Przykładowym serwisem spełniającym omawiane kryteria estetyczne może być mastrefa.pl. Zwróć uwagę na jakość zdjęć oraz widoczność poszczególnych nagłówków. Ogromny wpływ na czytelność strony internetowej mają odstępy pomiędzy poszczególnymi blokami z treścią. Niezwykle ważnym zagadnieniem w dzisiejszych czasach jest responsywność strony internetowej. Responsywność jest obecnie wymaganym wręcz standardem. Strony internetowe responsywne dopasowują automatycznie swój wygląd do rozdzielczości ekranu urządzenia na którym to są wyświetlane. W dobie gdzie większość użytkowników, w wielu branżach odwiedza serwisy internetowe za pośrednictwem urządzeń mobilnych standard ten jest w pełni uzasadniony.

Podsumowując strona internetowa dzisiaj spod pryzmatu dobra firmy jest wymagana. Posiadanie strony internetowej nie tylko pozwala na zdobycie nowych klientów ale i na budowanie zaufania. Tworzenie strony internetowej zgodnej ze standardami webowymi pozwoli nam zbliżyć ją do pełnego sukcesu.

2.3/5 - (14 votes)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *