Home Newsy Trzy wygodne miejsca na notatki
0

Trzy wygodne miejsca na notatki

Trzy wygodne miejsca na notatki
0

Wszyscy czasem musimy coś zanotować. Numer telefonu, ważną datę, jakąś informację czy też potrzebujemy coś szybko podliczyć. Często, niestety, zdarza się, że akurat nie mamy pod ręką wolnego kawałka papieru. Jest jednak kilka rozwiązań, dzięki którym będzie to łatwiejsze i nigdy już nam nic nie umknie.

Telefon sam o wszystkim przypomni

Są zwolennicy planowania, którzy korzystają wyłącznie z rozwiązań oferowanych przez nowoczesną technologię. Wykorzystują do tego aplikację kalendarza w telefonie czy komputerze. Korzystając z jednego klienta poczty, czy mając sparowane urządzenia, nic nie umknie ich uwadze. Sprzęt sam informuje o zbliżających się terminach oraz wszystkich innych istotnych dla nas wydarzeniach.

Największym plusem takiego podejścia jest to, że nie musimy codziennie zerkać w kalendarz. W odpowiednim momencie, z wyprzedzeniem, na ekranie pojawi nam się notyfikacja, że mamy do wykonania coś ważnego.

Osoby, które korzystają z technologii, nie wyobrażają sobie żadnych analogowych form planowania. Po prostu jest to dla nich niewygodne. Po co nosić przy sobie zbędne przedmioty, skoro wszystko można mieć w jednym urządzeniu schowanym w kieszeni. Problemem może się jednak okazać zawodność technologii – sprzęt może się rozładować, zawiesić albo sam z siebie wykasować część kontaktów czy informacji. Są to kwestie, na które nikt jednak nie ma wpływu i trzeba się z nimi liczyć.

Miejsce na podręczne notatki

Jednym z najwygodniejszych gadżetów do robienia notatek i planowania dnia oraz dnia pracy są podkłady na biurko. Są one wciąż bardzo popularne w biurach czy urzędach, gdzie w trakcie pracy pojawia się sporo informacji, które trzeba szybko zapisać. Jednak również w innych miejscach sprawdzą się bardzo dobrze – mogą się przydać w domowym biurze lub uczniom jako brudnopis.

Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, ponieważ podkład na biurko umieszczamy pod klawiaturą lub laptopem i w każdej chwili mamy pod ręką świetne miejsce na notatki. Warto też zaznaczyć, że podkłady mają nie tylko miejsce na różnego rodzaju zapiski, ale posiadają również kalendarz, dzięki czemu możemy zaplanować sobie najważniejsze zadania na kolejne dni lub sprawdzić co już zostało zrobione.

Kalendarze zawsze na czasie

Kalendarze są ponadczasowe. Ich atuty sprawiają, że na całym świecie wciąż mają wielu zwolenników. Wiele rodzajów pozwala na wybranie tego najbardziej odpowiedniego. I tak jedni cenią sobie kalendarze trójdzielne, dzięki którym mają podgląd na trzy miesiące (poprzedni, bieżący i przyszły). Są one przejrzyste i wygodne – łatwo zapisać najważniejsze sprawy jak wizyta u lekarza czy przegląd samochodu.

Są również zwolennicy kalendarzy książkowych. Najczęściej są to osoby, które są ciągle w biegu, mają dużo na głowie i często muszą sprawdzać swój plan dnia. Tego rodzaju notatniki są bardzo czytelne. Najczęściej na końcu mamy kalendarz w formie skróconej, gdzie możemy zapisać stałe wydarzenia, jak urodziny czy imieniny bliskich nam osób. Jest tam też miejsce na dane kontaktowe, które zawsze musimy mieć pod ręką. Natomiast główna część kalendarza służy do planowania każdego kolejnego dnia. W ten sposób wszystko jest przejrzyste i nic nie jest w stanie umknąć z pamięci.

Artykuł przygotowany przez partnera
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.