Home Newsy Trent Reznor pracuje dla Apple nad dystrybucją muzyki
Trent Reznor pracuje dla Apple nad dystrybucją muzyki
1

Trent Reznor pracuje dla Apple nad dystrybucją muzyki

1

Iona

Wraz z przejęciem przez Apple firmy Beats Electronics pojawiły się spekulacje dotyczące tematu nowego sposobu dystrybucji muzyki jaki miałaby w przyszłości serwować firma z Kalifornii. Od zeszłego roku sukcesywnie maleją przychody ze sprzedaży płyt za pośrednictwem iTunes czego głównym powodem jest rosnąca popularność serwisów streamingujących muzykę w sieci.

Apple ma zamiar, a przynajmniej wiele na to wskazuje, stworzyć własny produkt będący konkurencją dla takich tworów jak Spotify, Deezer, cz Rdio. Nad pracami mającymi wprowadzić projekt w życie czuwa obecnie Trent Renzor, lider zespołu Nine Inch Nails, który został zwerbowany do załogi Apple wraz z ekipą wspomnianego Beats Electronics.

Udzielił on ostatnio wywiadu dla magazynu Billboard, w którym wypowiada się na temat swojego zadania w kalifornijskiej firmie. Jest on tak pochłonięty pracą nad rozwojem usługi muzycznej, iż jak mawia nie ma czasu zająć się zespołem. W kwestii usług udostępniających muzykę w sieci jest jeszcze sporo do zrobienia, a istniejące twory nie wykorzystały w pełni potencjału drzemiącego w tymże segmencie rynku.

Całkiem prawdopodobne, iż Apple stworzy serwis na bazie już istniejącego iTunes Store oferując na żądanie pliki muzyczne w wysokiej jakości. Ciekawym rozwiązaniem było by również udostępnianie albumów wykonawców jeszcze przed premierą światową na nośnikach CD. Dla przypomnienia usługa muzyczna od Apple miałaby być dostępna w abonamencie. Coraz częściej mówi się, iż jej koszt wynosił by 5 dolarów miesięcznie.

Źródło: Billboard

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)