0

Touch KO

0

touchko

Touch KO jest jedną z niewielu, a nawet można powiedzieć, że jedyną, nie odbiegającą od realizmu grą  bokserską jaka powstała na system Iphone OS. Co prawda nie spotkamy w tej grze takich nazwisk jak Tomasz Adamek czy wspaniały Muhammad Ali, ale za to znajdziemy ciekawa opcje, dzięki której będziemy mogli stworzyć swoją postać od podstaw oraz zmierzyć sie z innymi bokserami.

IMG_0099

Firma Chillingo zadbała by w Touch KO nie zabrakło dobrze dopasowanej oprawy muzycznej i graficznej. Gra dzięki rozbudowanej opcji kariery robi bardzo dobre wrażenie od samego początku rozgrywki. Dzięki opcji treningu będziemy mogli poćwiczyć swoje umiejętności na worku. W grze bardzo ciekawie została rozwiązana sprawa poruszania sie naszym bokserem.

 

IMG_0101

Sterowanie odbywa sie intuicyjnie, a forma treningu dokładnie wprowadzi nas w każdy możliwy cios. Zaczynamy od stworzenia swojej postaci pięściarza. Bohatera tworzymy od podstaw wybierając mu kolor spodenek, rękawic, a nawet tatuaże. Karierę rozpoczynamy jako amator. Udoskonalając swoją postać pniemy sie w górę aż do pasa mistrzowskiego.

 

IMG_0105

Ciekawostka jest zastosowany efekt ?slow motion? podczas nokuatu naszego rywala. Dla fanów tego typu gier sportowych na pewno powinna przypaść do gustu i zapewnić im kilku godzinną rozrywkę. Jeśli chodzi o słabszą część projektu, to po pewnym czasie będziemy mieli dość słuchania jednego utworu, który nam towarzyszy przy udoskonalaniu postaci jak i często powtarzające się identyczne sekwencje. Chociażby moment posłania przeciwnika na deski.

 

IMG_0107

 

Poza tym jak wspomniałem wcześniej Touch KO jest jedyna alternatywą na ta chwile dla fanów tego sportu, dlatego warto jest mieć ta aplikację w swojej kolekcji, tymbardziej że jak na program dostarczający tak wiele zabawy, a do tego o tak rozbudowanej szacie graficznej kosztuje niezwykle mało.

 

Zalety

-dobrze dopracowana grafika

– sposob sterowania

– dobrze dobrana muzyka

 

Wady

– mało detali do ulepszania postaci

– słaby poziom przeciwnikow

– jeden utwór muzyczny zbyt czesto powtarzany

Cena: 0,99$

Link iTunes: http://itunes.apple.com/us/app/touch-ko/id309518895?mt=8

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.