Home Newsy Touch ID inaczej, czyli czytnik o szerszym zastosowaniu
Touch ID inaczej, czyli czytnik o szerszym zastosowaniu
0

Touch ID inaczej, czyli czytnik o szerszym zastosowaniu

0

Pierwsze koty za płoty, tak powiedzieć mogą świeży nabywcy flagowego modelu smartfona od Apple. Wprowadzony bowiem do sprzedaży 20 września iPhone 5S w ciągu zaledwie kilku dni znalazł sobie pokaźne grono zadowolonych właścicieli. Wśród nich największe zainteresowanie, co nie dziwi, wzbudzała nowa funkcja Touch ID, określana też mianem czytnika linii papilarnych.

Rozwiązanie to w unikalny sposób ma chronić dane przechowywane w pamięci urządzenia, utrudniając do niego dostęp osobom niepowołanym. Skanowanie linii papilarnych ma zatem zapobiec takim incydentom jednak by zabezpieczyć telefon przed wścibskim okiem trzeba przejść najpierw krótką procedurę wprowadzania i kalibrowania danych.

W serwisie YouTube zaczyna się robić tłoczno od filmów prezentujących tą właśnie czynność. W ruch poszły nie tylko palce u rąk lecz i inne części ciała, co więcej niekoniecznie ludzkiego. Pomysłowość i kreatywność użytkowników iPhona 5S nie zna granic. Swoje pięć minut na zarejestrowanych materiałach wideo znalazły między innymi sutki, palce u nóg, nos, zwierzęce kończyny, czy nawet męskie przyrodzenie. W każdym z tych przypadków udało się odpowiednio skalibrować urządzenie, a następnie z powodzeniem je odblokować.

Mamy więc zdaje się do czynienia nie tylko z czytnikiem linii papilarnych ale ze skanerem na skalę przemysłową.

Cóż więcej pisać, popatrzcie sami 🙂

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *