0

To w BGŻ BNP Paribas warto właśnie teraz założyć konto dla Apple Pay

To w BGŻ BNP Paribas warto właśnie teraz założyć konto dla Apple Pay
0

Wczoraj założyłem darmowe konto w banku BGŻ BNP Paribas, ponieważ mój bank Millenium niestety nie wprowadził Apple Pay i z tego powodu przesiadam się do bardziej „nowoczesnego” miejsca. W związku z tym, że Apple Pay dopiero wystartowało, a to właśnie bank BGŻ jest jednym z pierwszych, który wprowadził płatności Apple w naszym kraju, to z tego powodu można otrzymać darmowe 100zł na zakupy, a także kolejne 150 w innej promocji.

Konto można założyć przez internet. Bez biegania po oddziałach. Nie wiem jak wy, ale ja nie mam na to czasu. Założenie konta zabrało mi jakieś 4 minuty. Miałem jednak na komputerze zrobione zdjęcia mojego dowodu osobistego. Jeżeli wy ich nie macie, to zajmie Wam to z 6 minut.

Wystarczy wejść na https://www.bgzbnpparibas.pl/klienci-indywidualni/kontai wybrać ofertę dla siebie. Do wyboru są dwie – Konto Optymalne i Maksymalne. Wybrałem te pierwsze. Konto założyłem w piątek, a w sobotę rano zadzwonił do mnie konsultant pytając o potwierdzenie założenia konta i adresu dostawy umowy przez kuriera do jej podpisania. Karta ma przyjść jeszcze w tym tygodniu. Szybko, sprawnie, bez zbędnych formalności.

Dlaczego to właśnie teraz założyłem konto w tym banku?

Obecnie 8 banków oferuje płatności Apple Pay. Kolejne mają wprowadzić usługę w przyszłym kwartale. Nie ma wśród nich mojego Millenium. Już dawno myślałem o zmianie banku, ponieważ założyłem w nim konto głównie dlatego, że miał wiele siedzib w mojej okolicy, a przy tym wydawał się najbardziej postępowy.

Niestety słowo „wydawał się”, okazuje się tu stwierdzeniem bardzo trafnym. Po raz pierwszy zawiodłem się na nim podczas chęci nadpłacania zaciągniętego kredytu gotówkowego.  By nadpłacić kredyt trzeba udać się do placówki. Nie można zrobić tego przez ich super hiperultranowoczesną, utytułowaną aplikację czy stronę www. Drobne utrudnienie przerodziło się w mękę, gdy oba oddziały w mojej okolicy zostały zlikwidowane. Wtedy szukając alternatywy dla wycieczki przez pół miasta w celu nadpłacania raty kredytu zadzwoniłem na infolinie by dowiedzieć się, że wizyta w placówce to jedyne rozwiązanie.

Dopiero mój drobny blef, że mieszkam na stałe w innym kraju i nie będę przylatywał tylko po to do placówki żeby nadpłacić ratę poskutkowało podaniem mi numeru rachunku technicznego do nadpłacania raty. O! Jednak się da? No proszę… Kolejny dramat to zmiany na „lepsze” w aplikacji na iOS, które tylko psują intuicyjność tego rozwiązania, co ostatnio pokazała mi próba znalezienia tak prostej informacji jak numer mojego rachunku, który chciałem komuś przesłać. Dramat.

Żegnaj Millenium, witaj BGŻ BNP Paribas

Jestem z natury dość leniwy, dlatego mimo niezadowolenia z banku zwlekałem z jego zmianą. Czara goryczy przelała się, kiedy najbardziej postępowy bank Millenium nie wprowadził Apple Pay wraz z ze startem tej usługi w Polsce. Nie wiem czy wasze banki też wam utrudniają życie jak mi od jakiegoś czasu Millenium, ale może dla Was to też jest dobry moment na zmianę banku.

Bank BGŻ BNP Paribas oferuje właśnie bezpłatne konto z darmową kartą płatniczą i wypłatami w bankomatach w ramach Global Alliance, także za granicą. Mało tego możemy otrzymać do 150 złotych na zakupy w wybranej przez nas sieci sklepów. Do wyboru Biedronka, Decathlon i H&M.

Mało tego, jeżeli wasz wybór na ten bank padł przez pryzmat usługi Apple Pay, bank przygotował dodatkową promocję. Można otrzymać do 100 złotych na zakupy na Allegro.pl. W tym celu po założeniu konta i otrzymaniu karty należy dodać ją do usługi Apple Pay i w ciągu 14 dni kalendarzowych od tej chwili dokonać przy użyciu tej usługi 3 transakcje.

To wystarczy by dostać pierwszy kod na zakupy, na kwotę 50 złotych. Kolejne 5 dych dostaniemy, jeżeli w następnym miesiącu dokonamy 5 transakcji przez Apple Pay. Więcej o ofercie promocyjnej związanej z Apple Pay przeczytacie pod tym linkiem

Sama procedura płacenia Apple Pay jest bardzo prosta. Szerzej opisał ją Czarek w swoim artykule:

Jak dodać kartę płatniczą do Apple Pay? Jak zapłacić Apple Pay w sklepie?

Co ciekawe, jak przeanalizował NIEBEZPIECZNIK.PL, płatności Apple Pay są zdecydowanie bezpieczniejsze od tradycyjnej karty zbliżeniowej, która się posługujemy, mimo, że sama procedura płatności jest szybsza, prostsza i nie wymaga od nas żadnych kodów, pinów i haseł jednorazowych.

Artykuł powstał przy współpracy z partnerem BGŻ BNP Paribas

Advertisement

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *