To już pewne – Otwiera się oficjalny sklep AQARA Amazon Store! Na start wiele mega ofert.

To już pewne – Otwiera się oficjalny sklep AQARA Amazon Store! Na start wiele mega ofert.

To już pewne – Otwiera się oficjalny sklep AQARA Amazon Store! Na start wiele mega ofert.

0

Tego producenta nie trzeba nikomu przedstawiać. Teraz jego produktu w końcu będzie można kupić z oficjalnego sklepu AQARA na Amazon, a nie od importerów czy za pomocą chińskich portali sprzedażowych z długą wysyłką.

Jeżeli interesujecie się tematyką domowej automatyki, to nie sposób byście nie znali produktów AQARA. Świetnej jakości elementy Smart Home z obsługą HomeKit, Matter i wieloma innymi są jednymi z najbardziej cenionych, szczególnie wśród osób, które swoją domotykę opierają na Apple Home.

Kultowa kamera Aqara Camera Hub G3 czy zbierający najwięcej doskonałych ocen system sterowania analogowymi roletami zaciemniającymi czy żaluzjami z tak zwanym „łańcuszkiem” Aqara Roller Shade Driver E1, który już testowaliśmy jakiś czas temu, znają wszyscy.

aqara doorbell

Jednak Aqara w swojej ofercie posiada znacznie więcej sensorów, urządzeń wykonawczych i elementów security jak najnowszy wideodzwonek Aqara Video Doorbell G4 czy coś zupełnie innowacyjnego, czego jako właściciel dwóch Bengali nie mogę się doczekać, inteligentnego karmnika dla zwierząt Aqara Smart Pet Feeder C1. Obiecuję, że recenzja tego niesamowitego urządzenia już wkrótce!

aqara pet feeder

Kompletny system automatyki otwarty na inne platformy

Rozwiązanie Aqara to kompletny system domowej automatyki oparty głównie na urządzeniach bezprzewodowych. Dzięki temu stworzenie inteligentnego domu na elementach Aqara jest nie tylko przystępne cenowo, ale także bardzo proste, ponieważ nie wymaga skomplikowanych przeróbek instalacji elektrycznej, niszczenia poszycia ścian czy przeprowadzania remontu po instalacji w naszym domu.

Tak naprawdę inteligentny dom Aqara możemy zainstalować w każdej chwili, na każdym etapie posiadania domu, bez komplikacji i ryzyka niespodziewanych kosztów. Aqara jest systemem samodzielnym i samowystarczalnym. W ofercie znajdziemy sterowniki dopuszkowe, ale także eleganckie i nowoczesne klawisze ścienne podłączane do instalacji elektrycznej lub w razie potrzeby, zasilane bateryjnie. Wszystko co niezbędne do zarządzania domowym oświetleniem. Jest także system sterowania ogrzewaniem w postaci inteligentnych głowic grzejnikowych Aqara Radiator Thermostat E1. Dbają nie tylko o komfort cieplny naszych mieszkań, ale również o optymalizowanie zużycia energii grzewczej.

Za bezpieczeństwo w domu zadba najnowszy wideodzwonek, który najlepszą robotę zrobi z inteligentnym smar zamkiem. Do kompletu warto dobrać czujniki otwarcia drzwi i okien, kamerę czy czujniki ruchu oraz obecności. Te ostatnie pozwolą również zadbać o wygodę sterowania światłem w sposób automatyczny i również zadbają o optymalizację kosztów, poprzez chociażby wyłączanie oświetlenia w pomieszczeniach, które opuścili wszyscy mieszkańcy. A to dopiero początek elementów i możliwości sygnowanych logo Aqara.

Współpraca z innymi

Portfolio elementów Aqara jest imponujące i można śmiało powiedzieć, że już za pomocą tylko urządzeń Aqara jesteśmy w stanie zbudować zaawansowany system inteligentnego domu, który zadba o wygodę, komfort, bezpieczeństwo i optymalizację kosztów zużycia energii grzewczej i elektrycznej. Jednak jedną z dużych zalet systemu Aqara jest otwarcie na inne platformy, co jeszcze bardziej zwiększa użyteczność i możliwości domowego smart home.

Aqara pozwala na współpracę z HomeKit, a także z Alexą, Google Home czy IFTTT. To nam daję możliwość wymiany informacji nie tylko pomiędzy urządzeniami z ekosystemu Aqara, ale także z urządzeniami innych producentów. Dodatkowo wspiera protokół Matter.

Jako, że mnie najbardziej interesuje HomeKit, który w moim domu integruje wiele różnych systemów, bo znajdziemy wśród nich FIBARO, LifeSmart, Hue, Netatmo, ale także inne za pomocą HomeBridge, fakt współpracy z HomeKit bez nieoficjalnych rozwiązań jak chociażby HomeBridge bardzo mnie ucieszył. Dzięki temu elementy automatyki Aqara są widoczne w Apple Home bez utrudnień. To nam daje ogromne pole do popisu, bo czujniki Aqara mogą być wykorzystywane przez urządzenia wykonawcze FIBARO, a klawisze Aqara, także te bezprzewodowe z powodzeniem zapalą żarówki Hue itd. Możliwości automatyzacji i współpracy są w zasadzie nieograniczone.

Sercem jest tu Aqara Hub

Do zarządzania automatyką Aqara wymagana jest bramka. Bramką może być chociażby świetna kamera G2H Pro czy G3, ale również dedykowana bramka Hub M2, którą to ja posiadam.

aqara hub m2

Bramka poza możliwością obsługi domowych elementów Aqara, pozwala także na integrację z HomeKit czy pozostałymi platformami. Jedna bramka Hub M2 potrafi obsłużyć do 128 urządzeń. Komunikuje się przez Zigbee, WiFi, ale także posiada wbudowaną podczerwień. Ta ostatnia z powodzeniem może być wykorzystywana do sterowania urządzeniami RTV, również w postaci scen typu włącz telewizor, kino, dekoder, zasłoń zasłony, zgaś światło.

Posiadania elementu bramki jest niezbędne do korzystania z automatyki Aqara.

Oficjalny sklep Aqara na Amazon.com

Do tej pory zakup produktów Aqara wiązał się z samodzielnym importem. To oznaczało długi czas realizacji zamówienia, drogą wysyłkę, problemy przy ewentualnych reklamacjach spowodowane chociażby przez właśnie czas dostawy i jej koszt. Ale z tym koniec!

Aqara oficjalnie pojawiła się w Amazon Store, a to oznacza, że czas dostawy elementów Aqara będzie skrócony do minimum, a wszelkie problemy z ceną dostawy czy terminem staną się nieważne. Klienci mogą także liczyć na atrakcyjne ceny, pozbawione prowizji prywatnych importerów, którzy do tej pory słono kazali sobie dopłacać za dostarczenie tych urządzeń.

Co więcej, z okazji otwarcia sklepu w Amazon Store, Aqara zaproponowała specjalnie rabaty na swoje urządzenia, z których zdecydowanie warto skorzystać!

4/5 - (2 votes)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *