Home Newsy Tim Cook o poprzedniku w rocznicę jego śmierci
Tim Cook o poprzedniku w rocznicę jego śmierci
0

Tim Cook o poprzedniku w rocznicę jego śmierci

0

Ikona

5 października, czyli w minioną niedzielę przypadła trzecia rocznica śmierci Steve’a Jobsa i zbiegła się ku ubolewaniu większości także z odejściem polskiej aktorki darzonej ogólną sympatią, która podobnie jak były CEO Apple przegrała walkę z rakiem trzustki.

Mam mieszane uczucia, co do publicznego kultywowania i upamiętniania takich zdarzeń. Odejście każdej bliskiej nam osoby jest bolesne i nie ważne, czy bliską była jedynie z przekonań, zainteresowań, czy też bezpośredniego otoczenia. Troskę i pamięć o utracie kogoś ważnego przekazujemy jednakże w różny sposób, czy to przypominając o tym tragicznym fakcie na forum publicznym, czy też oddając się refleksji w ciszy oraz pogrążając w zadumie. Jestem chyba mimo wszystko tym drugim typem człowieka. Ważnym jest jednak, że pamiętamy o ludziach, których wśród nas już nie ma.

Niedługo Dzień Zmarłych, a więc niełatwy czas dla większości z nas, wszak każdy ma kogoś na cmentarzu do kogo uda się ze zniczem w ręku czując sentyment i jednocześnie pustkę w sercu.

Trzy lata temu Steve Jobs osierocił własne dziecko, firmę, którą założył i której poświęcił się z oddaniem bliskim miana maniaka. Warto w tym miejscu napisać parę słów o liście jaki Tim Cook rozesłał w miniony piątek do pracowników firmy Apple. Zawarte w nim słowa co oczywiste związane były z rocznicą śmierci Steve’a Jobsa, w których obecny przywódca Apple wyraża swoje ubolewanie nad stratą wieloletniego kolegi. Treść niniejszej wiadomości to także wspomnienia byłego CEO i jego wkładu w rozwój firmy. Całość listu przeczytacie poniżej:

?Zespole,

W niedzielę przypada trzecia rocznica odejścia Steve’a Jobsa. Jestem pewien, że wielu z was będzie w tym dniu o nim myśleć, tak jak i zresztą ja.

Mam nadzieję, że znajdziecie chwilę, aby docenić wiele sposobów, dzięki którym Steve uczynił nasz świat lepszym. Dzięki wymyślonym przez niego produktom dzieci mogą uczyć się w nowy sposób. Najbardziej kreatywni ludzie na Ziemi używają ich do komponowania symfonii i piosenek, a także pisania wszystkiego, od powieści, przez poezję, aż po SMSy. Praca Steve’a stworzyła płótno malarskie, na którym artyści mogą tworzyć arcydzieła.

Wizja Steve’a przekroczyła ramy jego życia, a wartości, na których podstawie zbudował Apple, będą zawsze z nami. Wiele pomysłów i projektów, nad którymi pracujemy dzisiaj rozpoczęło się po jego śmierci, ale jego wpływ na nie i na każdego z nas jest jedyny w swoim rodzaju.

Życzę wam udanego weekendu i dziękuję za pomoc w przekazywaniu dziedzictwa Steve’a w przyszłość.

Tim?

Źródło: Cult of Mac

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)