Test uniwersalnej karty aktywującej każdego iPhone’a

Test uniwersalnej karty aktywującej każdego iPhone’a

7

Kilka dni temu, znany haker poinformował, że istnieje sposób na aktywację każdego iPhone’a, bez żadnej ingerencji programowej. Wszystko za sprawą magicznej karty SIM, która posiadając uniwersalny identyfikator ICCID, jest akceptowana przez iTunes na każdym telefonie iPhone, nie zależnie od wprowadzonych w jego oprogramowanie restrykcji.

Serwis AppleMobile.pl, wykonując także usługi programowe dla swoich klientów, od dawna czekał na rozwiązanie, które pozwoli na aktywację dowolnego telefonu iPhone, bez potrzeby korzystania z kilkudziesięciu kart SIM sieci komórkowych, w których iPhone jest dostępny na całym globie.

Co nam daje taka karta? Od czasów pojawienia się Spirit’a, hakerzy przestali zwracać uwagę na hakowanie aktywacji w jailbreakowanych telefonach. Spowodowało to, że każdy właściciel iPhone’a z za granicy, który będzie chciał zaktualizować oprogramowanie telefonu, następnie wykonać Jailbreak i ściągnąć blokadę SIM, będzie i tak potrzebował pierwotnej karty SIM z sieci, w której telefon został zakupiony. W ostatnim czasie trafia do nas mnóstwo osób z problemem aktywacji iPhonów po aktualizacji do oprogramowania iOS4. Klienci nie posiadają oryginalnej karty SIM do swojego iPhone’a, bo tego kupili przez Allegro, odblokowanego nietrwałą metodą, a sam telefon pochodzi z egzotycznych krajów Azjii lub Ameryki. Zdobycie takiej karty na rynku europejskim, ba! w Polsce, to nie lada wyczyn. Uniwersalna karta aktywacyjna całkowicie eliminuje ten problem.

Poniżej przedstawiamy wam film pokazujący jak działa owa uniwersalna, magiczna karta.

Koszt karty w pierwszym dniu jej dostępności wyniósł 70 złotych. Jednak już znalazłem tańsze oferty. Wystarczy poszukać w sieci. Oficjalnego polskiego dystrybutora można znaleźć na www.iphone-spirit.com

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

Comment(7)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *