0

Test słuchawki Jabra STONE

0

jabra-stone2009-10-20-16

Nowoczesna i nie brak jej elegancji, tak na pierwszy rzut oka można powiedzieć o bezprzewodowej słuchawce Bluetooth Jabra STONE. Lecz po chwili użytkowania tej ze słuchawki, dojdziemy do wniosku, iż Jabra nie tylko postawiła na wygląd, ale również i na funkcjonalność, gdyż słuchawka Jabra Stone pozwala nam na obsługę dwóch telefonów na raz.

jabra-stone-2

Umieszczanie słuchawki w uchu nie sprawia żadnych kłopotów. Pierwszą i mile zaskakującą informacją jest to, że Jabra w swojej słuchawce zastosowała technologie Noise Blackout Extreme, która jest odpowiedzialna za całkowitą redukcje szumu oraz innych dźwięków zakłócających nam czystość rozmowy. System ten jest naprawdę rewelacyjny, dokładnie tak, jak nas zapewnia producent.

Jabra-Stone-8-600x450

Kolejnym elementem naszej słuchawki jest ładowarka, a w zasadzie przenośna bateria w formie stacji dokującej. Może ona służyć do podładowania wbudowanego akumulatora STONE, która posiada port USB oraz niewielki wskaźnik LED informujący nas o stanie naszej baterii. Jeśli chodzi o najbardziej praktyczna sprawę naszej słuchawki, czyli o czas pracy, to wygląda następująco – w pełni naładowany zestaw wystarcza na pełne 8 godzin rozmów.

jabra-stone_1

Dwie godziny w słuchawce plus 6 godzin w ładowarce. Tuż nad logo producenta znajduje się niewidoczny pionowy pasek kontroli głośności, który precyzyjnie reaguje na nasze polecenia. Oprócz tego wspomniana juz wcześniej kontrolka informuje nas kolorem niebieskim o połączeniu kanałem Bluetooth. Decydując sie na zakup zestawu słuchawki Jabra STONE dostaniemy szereg praktycznych akcesoriów, upchanych w bardzo szykowna tubę, która kojarzy się bardziej z dobrym trunkiem niż z zestawem słuchawkowym.

jabra-stone

Jeśli chodzi o negatywne strony naszej słuchawki, nie są one tak wyraźne, by powiedzieć iż nasz Bluetooth jest nieudanym urządzeniem. Muszę jednak zwrócić uwagę. że słuchawka jest mało elastyczna. Dokładnie chodzi o to, że możemy jej używać tylko na prawym uchu. Zaś jeśli chodzi o system NBE, który jest odpowiedzialny za poprawę dźwięku nie zawsze sprawdza sie tak jakbyśmy tego chcieli. No i na koniec kwestia, która nas może przerażać jest to cena słuchawki.

Jabra-STONEeee

Za nowe urządzenie trzeba zapłacić około 350 złotych. Warto dodać, że Jabra STONE świetnie współpracuje z telefonem iPhone.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *