0

Telewizja i internet w pakiecie – to się opłaca!

Telewizja i internet w pakiecie – to się opłaca!
0

Obecnie mało kto decyduje się na osobny abonament na telewizję i internet, biorąc je w pakiecie od jednego operatora. Ma to zalety praktyczne – nie trzeba myśleć o płaceniu dwóch osobnych rachunków, a zestaw tego typu kosztuje zazwyczaj mniej, niż osobne abonamenty. Często operatorzy oferują zestawy trzy w jednym – obok telewizji oraz internetu proponują także telefonię komórkową. Na co można liczyć przy takim zestawie i czy on się opłaca?

Telewizja i internet w pakiecie – dodaj do tego jeszcze telefon!

Zestaw telewizja i internet w pakiecie wraz z telefonem jest sprzedawany w konfiguracjach różniących się poszczególnymi elementami. W przypadku telewizji różnica może dotyczyć ilości udostępnionych kanałów oraz liczby kanałów HD w zestawie. Przy internecie  zmienia się przepustowość, czyli maksymalna szybkość wysyłania oraz pobierania danych – dlatego można dobrać najlepszy internet do swoich potrzeb. Telefonia komórkowa może mieć różny dostępny transfer danych oraz ilość darmowych minut i połączeń.

Pomijając możliwość wyboru parametrów pasujących optymalnie do planowanego wykorzystania, zazwyczaj przy ofertach tego typu dochodzą jeszcze różnego rodzaju dodatki, jak na przykład otrzymanie na czas korzystania z abonamentu dekodera PRV z nagrywarką czy możliwość odbierania za darmo przez określony czas płatnych kanałów. Tego typu bonusy różnią się w zależności od oferty danego operatora, zawsze jednak są atrakcją dla abonenta.

Telewizja, internet, telefon – wszystko w jednym miejscu

Zestawy składające się z internetu, telewizji oraz telefonii mobilnej oferują operatorzy na terenie całego kraju. Ceny niemal zawsze są korzystniejsze niż w sytuacji, gdyby na każde z tych elementów brać osobny abonament. Ale oprócz patrzenia na same ceny, warto zwrócić uwagę także na jakość dostarczanych usług. Na przykład najlepszy internet, czyli mający największą przepustowość, oferują operatorzy dysponujący światłowodami, a standard 5G jest obecnie najbardziej zaawansowanym sposobem na połączenia mobilne.

Dlatego szukając oferty dla siebie, warto patrzeć nie tylko na ceny, ale również sposób, w jaki dana usługa zostanie nam dostarczona.

Artykuł przygotowany przez partnera
Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *