Home Newsy Szersze zastosowanie Siri
Szersze zastosowanie Siri

Szersze zastosowanie Siri

0

Ikona

Usługa pozwalająca na głosową interakcję z telefonem od Apple wliczając w to także sterowanie rozmaitymi jego funkcjami doczekała się finalnej wersji wraz z premierą siódmej odsłony systemu mobilnego iOS. Po przeszło dwóch latach od debiutu nadal jednak trwają prace nad jej udoskonaleniem, które mają koncentrować się przede wszystkim na zaimplementowaniu nowych języków.

Jak donosi serwis TechCrunch w temacie Siri dzieje się jednak znacznie więcej aniżeli tylko lingwistyczne działania poszerzające jej możliwości. W przyszłości ma ona bowiem współpracować także z aplikacjami firm trzecich, być wsparciem dla głośnej ostatnio usługi CarPlay, a także stanowić łącznik pomiędzy iPhonem, a inteligentnym zegarkiem od Apple. Równocześnie gigant z Cupertino ma rzekomo prowadzić intensywne prace dotyczące nowej technologii, polegającej na automatycznym, w zależności od sytuacji, wyświetlaniu zawartości ekranu urządzenia.
Co to może oznaczać? System sam będzie określać jakie oprogramowanie potrzebne jest użytkownikowi w danej chwili, uruchamiając na przykład soft odpowiedzialny za monitorowanie aktywności ruchowej w momencie, gdy stwierdzona zostanie jej wzmożona intensywność.

Źródło: MacRumors

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)