Home Newsy Susan Wagner nowym pracownikiem Apple
Susan Wagner nowym pracownikiem Apple
0

Susan Wagner nowym pracownikiem Apple

0

Susan Wagner

Chyba jeszcze nigdy w historii Apple nie było tylu przetasowań kadrowych, co w ostatnim czasie. O zmianach na stanowiskach kierowniczych słyszy się niemalże każdego miesiąca także za sprawą oficjalnych komunikatów prasowych kalifornijskiej firmy.

W ostatnim z nich gigant z Cupertino informuje o zmianie w składzie rady dyrektorów komórki odpowiedzialnej za nadzór i kontrolę firmy. Miejsce Billa Campbella zajęła bowiem właśnie Susan Wagner, druga po Angeli Ahrendts kobieta w jabłkowym zarządzie.

Susan Wagner zaprezentowana została jako osoba posiadająca nieocenione doświadczenie w branży finansowej oraz budowaniu długoletnich więzi biznesowych na rynkach, co będzie miało spore znaczenie na pełnionym przez nią stanowisku w Apple. Do tej pory Wagner związana była z firmą inwestycyjną BlackRock, której to była założycielem, wiceprezesem a od 2012 roku dyrektorem.

Bill Cambell odszedł z Apple po 17 latach stażu. Zatrudniony był w radzie dyrektorów od 1997 roku kiedy to firma znajdowała się na skraju bankructwa. Wcześniej od 1983 roku do połowy lat 90-tych obejmował w Apple stanowisko dyrektora do spraw marketingu, na które aplikowany był przez Johna Sculley’a.

Źródło: Apple

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)