Home Newsy Ciekawostki Surface 3 Microsoftu zaprezentowany
Surface 3 Microsoftu zaprezentowany

Surface 3 Microsoftu zaprezentowany

0

O erze post PC głośno mówi się już od czasu pojawienia się na rynku iPad?a, czyli roku 2010. Nowy etap w ewolucji urządzeń miał całkowicie wykluczyć z użytku tradycyjne laptopy, których miejsce zajęłyby dotykowe wariacje na temat tabletów. Od czterech lat jednak niewiele się zmieniło w  kwestii przyzwyczajeń użytkownika i nadal preferujemy klasyczne rozwiązania podczas pracy.

Komputery przenośne mają się dobrze w biurach i domowym zaciszu, zaś tablet pozostał gadżetem w sporej mierze rozrywkowym. Nie przeszkadza to jednak producentom we wprowadzaniu na rynek sprzętu mającego na nowo zdefiniować pojęcie personalnego komputera. Podczas wczorajszej konferencji Microsoftu światło dzienne ujrzała kolejna, trzecia już wersja tabletu, a właściwie hybrydy Surface, która nie ma konkurować ale zdetronizować laptopy i całkowicie zmienić nawyki użytkowe konsumenta. Za nowym produktem firmy z Redmond przemawia dołączana, fizyczna klawiatura z wbudowanym gładzikiem, piórkowa waga oraz specyfikacja niczym nie ustępująca rywalowi.

 

 

Nowy Surface został wyposażony w ekran o przekątnej 12 cali i jest to jak mawia producent najcieńsze urządzenie z procesorem Intel Core na pokładzie. W zależności od wersji użytkownik będzie mógł się cieszyć 4 lub 8 GB pamięcią operacyjną i przedziałem tej wbudowanej od 64 do aż 512 GB. Konstrukcja urządzenia wymusiła jednak zastosowanie tradycyjnego elementu chłodzenia jakim jest wentylator.

1

Podczas prezentacji nie zabrakło elementów porównania z produktami konkurencji, na wokandzie znalazł się Macbook Air, który pod kątem ciężaru, a więc i mobilności przegrał z bohaterem tego wpisu. Nastała moda na tablety o przekątnej ekranu przekraczającej słuszne zdaniem Steve’a Jobs?a 10 cali, a Surface nie jest pierwszym tego typu urządzeniem na rynku. Swego czasu pojawiły się również plotki o blisko 13 calowej wersji iPad?a, która miała ukazać się jeszcze w tym roku. Apple miało jednak zaprzestać prac z nim związanych twierdząc, iż konsument nie jest jeszcze gotów na tego typu urządzenie, a jemu samemu brak zaplecza w postaci dobrego oprogramowania.

Źródło: 9To5Mac

Surface 3 Microsoftu zaprezentowany

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)