Strony internetowe RWD na urządzeniach mobilnych
0

Strony internetowe RWD na urządzeniach mobilnych

0

Dzięki urządzeniom mobilnym współczesny internet rozwija się w niespotykany dotąd sposób. Wspólnie z białostocką Agencją Interaktywną WiWi sprawdzamy, dlaczego warto mieć stronę wykonaną w technologii RWD.

Jak wynika z raportu Digital, Social & Mobile in 2015 już ponad 15 milionów polaków korzysta z urządzeń mobilnych. Dzięki temu mogą korzystać z internetu praktycznie w każdym momencie dnia w szkole, pracy czy na dworze. Tak duża ilość osób sprawia, że technologie wykorzystywane do tworzenia stron internetowych wymagają zastosowania funkcji RWD. Dzięki niej każda strona dopasowuje się do rozdzielczości urządzenia, na którym jest otwierana. Tego typu strony oferuje białostocka Agencja Interaktywna WiWi – z ofertą tworzenia stron RWD można zapoznać się na stronie https://wiwi.pl/tworzenie-stron-wordpress-cennik/ 

graf-4-google

Na świecie ilość użytkowników korzystających z mobilnego internetu przekroczyła już ilość osób korzystających z internetu na stacjonarnych urządzeniach. Warto więc dopasować strony internetowe do ich potrzeb, gdyż stali się znaczącą grupą odbiorców treści prezentowanych w serwisach internetowych. Firma Google zauważyła znaczny wzrost użytkowników mobilnych i w 2015 roku opublikowała wytyczne dla webmasterów [https://support.google.com/webmasters/answer/35769?hl=pl] w których wskazano, że każda nowoczesna strona internetowa powinna automatycznie dopasowywać się do rozdzielczości ekranu. Technologia RWD w znacznym stopniu ułatwia poruszanie się po stronie www na urządzeniach mobilnych, wszystkie elementy dopasowują się do rozdzielczości.

graf1-uzytkownicy

Dodatkowo 21 kwietnia 2015 roku Google wprowadził nową wersję algorytmu swojej wyszukiwarki, która promuje w mobilnych wyszukiwaniach strony oraz sklepy wykorzystujące technologię RWD. Dzięki temu strony responsywne wyświetlają się znacznie wyżej w mobilnych wynikach wyszukiwania, a prawdopodobnie w ciągu kilku najbliższych latach strony bez tej funkcji całkowicie znikną z mobilnych wyników wyszukiwania.

Bardzo interesującą ofertę stron responsywnych znaleźć można na stronie Agencji interaktywnej WiWi, która w swoim portfolio ma już ponad 100 udanych projektów stron RWD oraz sklepów responsywnych, które idealnie dopasowują się do każdego urządzenia mobilnego. Każda ze stron wykonywanych przez Agencję WiWi posiada indywidualną szatę graficzną oraz szereg rozwiązań, które poprawiają funkcjonalność stworzonej witryny.

wiwi_end

Strony internetowe RWD na urządzeniach mobilnych

Oceń post
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *