Street Fighter IV

0

street_figther4To już czwarta odsłona kultowej serii Street Fighter. Firma Capcom znana ze wcześniejszych edycji Street  Fightera postanowiła tym razem zabrać się za wersję dla iPhone. Jak im to wyszło? Spróbujemy to sprawdzić. Głównym elementem w tego typu grach, na który zwracamy uwagę jest łatwe sterowanie.

W tym przypadku na naszym wyświetlaczu widać dwa oddzielone moduły sterujące – ten po lewej symuluje gałkę i poruszający się po nim kciuk wskazuje kierunek ruchu fightera. Ten po prawej to cztery przyciski, odpowiadające kolejno za: uderzenia pięściami, Kopniaki, atak typu fokus (inny dla każdej postaci) oraz ciosy specjalny (aktywowany wtedy, gdy naładuje się wskaźnik Ex, nabijany podczas walki).

street-Fighter-IV-2

Fani serii zauważyli już pewne zmiany, jeśli chodzi o nieco uproszczoną wersje sterowania zamiast sześciu przycisków są tylko cztery. Jeśli chodzi o sterowanie odbywa się ono intuicyjnie za pomocą jak już wcześniej wspomniałem gałki analogowej. Oczywiście nie wszystkim może się to spodobać, ale mi nie sprawiło to żadnych problemów.

street-Fighter-IV-1

Jeśli chodzi o oprawę graficzną gry to stoi ona na naprawdę wysokim poziomie i od samego początku robi piorunujące wrażenie. Po dłuższym graniu możemy dostrzec parę słabiej wykonanych elementów grafiki, np. elementy drugiego planu są nieruchome. Jednak sadze, iż są to drobne niedociągnięcia, które w znacznym stopniu nie wpłyną na całokształt opinii. Ciekawostka jest to, iż podczas walki istnieje możliwość zapisywania powtórek. Dzięki temu możemy kolekcjonować swoje ulubione akcje z walki.

street-Fighter-IV-3

A jeśli już doszukujemy się minusów gry to jednym z nich będzie na pewno liczba zawodników, w jakich możemy się wcielić, gdyż mamy ich do wyboru jedynie ośmiu. Osoby zajmujący się tworzeniem gry zadbali abyśmy mogli się wcielić w klasyczne i najbardziej znane postacie, wszystkich serii Street Fighter. I tu do wyboru mamy Blankę, Hun Lina, Rany, Kena, Gule, Harasima, M., Bi sona.

street-Fighter-IV-4

Jeśli chodzi o samą rozgrywkę do wyboru mamy walkę pojedyncza, turniej (polega na pokonywaniu coraz to trudniejszych przeciwników). Możemy również sprawdzić się w zadaniach, które trzeba spełnić podczas walki. Istnieje również możliwość treningu, w której to możemy bez ograniczeń czasowych wyżywać się na rywalach. Dużym plusem gry jest możliwość grania z innymi graczami, ale tylko za pomocą technologii Bluetooth.

street-Fighter-IV-5

Podsumowując, deweloperzy Street Fighter wykonali naprawdę imponującą prace, aby stworzyć kolejne bardzo dobrze dzieło. W ten sposób producenci udowadniają, iż tego typu gry potrafią przynosić radość grania nie tylko na konsoli, ale i również na naszym iPhone.

street-Fighter-IV-6

street-Fighter-IV-7

street-Fighter-IV-8

street-Fighter-IV-9

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *