Home Newsy Sterylizacja powietrza lampą UV-C LED – innowacyjna technologia czy chwyt marketingowy?
Sterylizacja powietrza lampą UV-C LED – innowacyjna technologia czy chwyt marketingowy?

Sterylizacja powietrza lampą UV-C LED – innowacyjna technologia czy chwyt marketingowy?

0

Stosowanie lampy UV do sterylizacji jest powszechnie znane w branży medycznej, czy też kosmetologii. Lampa UV została także wykorzystana w branży oczyszczaczy powietrza. Jaka jest jej skuteczność?

Lampa UV w oczyszczaczu powietrza- jak działa?

Niektórzy producenci wykorzystują znaną już od wieków technologię światła ultrafioletowego, które zaburza możliwość łączenia się w pary zasad DNA, dzięki czemu tworzą się tzw. dimery pirymidynowe, prowadzące do niszczenia bakterii, wirusów, czy pierwotniaków. Lampa UV-C LED jest skuteczną metodą, która wspomaga w filtracji powietrza i eliminacji szkodliwych zanieczyszczeń, które negatywnie wpływają na organizm ludzi.

Oczyszczacz powietrza z jonizacją oraz lampą UV

Oczyszczacz powietrza, aby był skuteczny powinien działać wieloetapowo, wykorzystując różne metody filtracji, wówczas jej skuteczność znacząco rośnie. Oczyszczacz powietrza z jonizacją a także lampą UV, który został również wyposażony w filtr wstępny, węglowy, oraz HEPA będzie niezwykle skutecznym narzędziem do walki z zanieczyszczeniami, w tym tymi pochodzącymi ze smogu, a jak wiadomo są one bardzo dużym zagrożeniem dla życia i zdrowia. Oczyszczacz powietrza z jonizacją to także lepsze samopoczucie i świeższe powietrze w domu.

VESTFROST VP-A1Z40WH oczyszczacz powietrza zarówno lampa UV, jak i jonizator

Dużą popularnością wśród klientów cieszą się oczyszczacze duńskiego pochodzenia oczyszczacze Vestfrost. Model VESTFROST VP-A1Z40WH oczyszczacz powietrza to średni z oczyszczaczy  od Vestfrost, jego powierzchnia oczyszczania wynosi 48 m2, natomiast wydajność oczyszczania 350 m3/h. VESTFROST VP-A1Z40WH oczyszczacz powietrza filtruje powietrze wieloetapowo, przy wykorzystaniu takich filtrów i metod jak

  • filtr wstępny
  • filtr węglowy
  • filtr HEPA
  • lampa UV
  • jonizator

Złożoność procesu filtracji, to gwarancja najwyższej skuteczności, wykorzystanie wspomnianej lampy UV jeszcze tą skuteczność podwyższa. VESTFROST VP-A1Z40WH oczyszczacz powietrza pracuje na tyle cicho, że można go śmiało ustawić nawet sypialni, oczywiście włączając go także w nocy. Korzystając z oczyszczacz powietrza marki Vestfrost mamy do wyboru aż 3 tryby pracy, w tym tryb auto, w którym oczyszczacz powietrza z jonizacją samodzielnie ustala filtrację pod kątem panujących w danym pomieszczeniu warunków. Użytkownik wówczas nie musi podejmować żadnych czynności, aby móc cieszyć się czystym powietrzem. Modelem VESTFROST VP-A1Z40WH oczyszczacz powietrza, tak jak zresztą wszystkimi oczyszczaczami od Vestfrost można sterować przy pomocy aplikacji mobilnej, to ogromna wygoda i oczywiście nowoczesna myśl technologiczna, która nie jest częstym elementem w innych oczyszczaczach powietrza z jonizacją.

Podsumowanie

Choć często przeczytamy, że zasadność wykorzystania lampy UV jest znikoma, jednak w połączeniu z innymi metodami filtracji znacząco wspiera cały proces. Jeśli wybieramy urządzenie z lampą UV, należy także zwrócić uwagę , aby nie był to jedyny element filtracji powietrza.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

 

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.