0

Square uruchomił pilotażowy system płatniczy dla iPhone

0

22315615684189

Square uruchomił testy pilotażowe usługi pozwalającej na płatność karta płatniczą lub kredytową z wykorzystaniem telefonu iPhone. Wystarczy założyć konto w serwisie płatności i zaopatrzyć się w specjalny czytnik kart podłączany do gniazda słuchawkowego.

Co ciekawe, system jest całkiem nieźle przemyślany i zabezpieczony. W momencie płacenia kartą, sprzedawca który realizuje transakcję przez swojego iPhona, na ekranie widzi zdjęcie właściciela karty. Prócz tego klient musi się podpisać na ekranie jego telefonu. Sam klient otrzyma także dane sklepu, informacje o transakcji oraz zdjęcie sprzedawcy na swój adres email. To tak w skrócie. Całość zaprezentowana została na poniższym filmie. Ze swojej strony powiem, że system zapowiada się naprawdę wyśmienicie. Ciekawe czy w Polsce też będzie można z niego kiedyś korzystać.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *