Home Newsy Soundbar ilość kanałów – co to znaczy? Gdzie podłączyć soundbar?
Soundbar ilość kanałów – co to znaczy? Gdzie podłączyć soundbar?

Soundbar ilość kanałów – co to znaczy? Gdzie podłączyć soundbar?

0

Nie masz pewności, gdzie podłączyć soundbar? Albo do czego odnosi się soundbar ilość kanałów? Przeczytaj nasz poradnik!

Soundbar ilość kanałów

Soundbary to bardzo użyteczne urządzenia, które cieszą się zaufaniem rosnącej liczby użytkowników na całym świecie. Większość z nas zdążyła się już przyzwyczaić do tego, że na każdym kroku otacza nas masa nowoczesnych urządzeń elektronicznych. Bez wielu z nich trudno nawet wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie! Z pewnością jednym z najważniejszych sprzętów w każdym domu są wysokiej klasy telewizory, które niestety bardzo rzadko mają odpowiedniej klasy głośniki. I właśnie w takiej sytuacji doskonale sprawdzają się soundbary.

Soundbary to po prostu zestawy głośników w postaci dość grubej listwy, do kompletu często dołączonych jest też kilka dodatkowych, osobnych głośników. Ponadto soundbary to znakomity pomysł dla wszystkich tych, którzy nie chcą wydawać wysokich kwot na kino domowe. Soundbary może nieco ustępują parametrom kinom domowym, lecz wciąż zapewniają wielokrotnie lepszą jakość dźwięku niż głośniki wbudowane w telewizor, a ich cena zakupu rozpoczyna się już od kilkuset złotych – i to nawet w przypadku tak renomowanych marek jak Samsung.

W kontekście soundbarów często zadawane jest pytanie – co oznacza liczba kanałów w soundbarze? Soundbar ilość kanałów to nic innego jak to, ile głośników znajduje się w zestawie. Ich liczbę opisuje się za pomocą odpowiedniej kolejności cyfr, dzięki czemu z łatwością określisz możliwości każdego produktu. Pierwsza cyfra odnosi się do liczby wbudowanych głośników, najsłabsze zestawy oznaczone są jako 2.0. Druga cyfra określa liczbę głośników wolnostojących, np. 2.1, 5.1 itd. – konfiguracji jest naprawdę wiele. Czasem spotyka się też trzecią cyfrę, np. 3.1.4 – w takim przypadku ostatnia cyfra opisuje liczbę dodatkowych górnych głośników w listwie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, wpisz w wyszukiwarce „soundbar ilość kanałów” lub „co oznacza liczba kanałów w soundbarze”.

Gdzie podłączyć soundbar?

To bardzo częste pytanie zadawane zarówno przez posiadaczy soundbarów, jak i osoby planujące zakup tego sprzętu. Co jednak ciekawe, odpowiedź na pytanie „gdzie podłączyć soundbar” można podzielić na dwie części – z jednej strony odnosi się to bowiem do tego, jak ustawić soundbar w pomieszczeniu, z drugiej natomiast do podłączenia soundbara do telewizora.

Z uwagi na wygląd soundbara oraz jego funkcjonalność najczęściej znajduje się on bezpośrednio pod telewizorem. Nierzadko doskonale komponuje się z samym odbiornikiem, szczególnie jeśli cały zestaw jest tej samej marki. Aby jednak tak ustawić soundbar, musisz mieć odpowiednią szafkę lub komodę. Jeżeli nie masz takiej przestrzeni, alternatywą jest położenie urządzenia na podłodze. Aby jednak zachować zamierzone efekty dźwiękowe, soundbar powinien znajdować się bezpośrednio przed widzem. Czasem też ustawia się soundbar w połowie odległości między telewizorem a oglądającymi. Nie przejmuj się niczym, jeżeli Twój telewizor jest powieszony na ścianie – w sklepach dostępne są też specjalne uchwyty na soundbary, które również zamontujesz na ścianie.

Odpowiadając na pytanie „gdzie podłączyć soundbar?”, trzeba zauważyć, że do wyboru masz aż dwie metody – przewodową i bezprzewodową. Pierwsza z wymienionych polega na podłączeniu urządzenia do telewizora za pomocą kabla HDMI lub kabla optycznego, podczas gdy w drugiej połączenie odbywa się poprzez Wi-Fi lub Bluetooth. Wiesz już, gdzie podłączyć soundbar oraz czym jest soundbar ilość kanałów – nie pozostaje nic innego, jak cieszyć się doskonałymi możliwościami tego sprzętu!

tags: