Home Newsy Smartwatch – czym jest i komu się przyda?

Smartwatch – czym jest i komu się przyda?

Smartwatch – czym jest i komu się przyda?
0

Klasyczne zegarki coraz częściej zastępowane są ich inteligentnymi, nowoczesnymi zamiennikami. Smartwatch gości już nie tylko na nadgarstkach osób lubiących nowinki techniczne. Coraz częściej możemy je dostrzec u osób aktywnych – zarówno sportowo, jak i zawodowo. Co sprawia, że stają się takie popularne? Sprawdź, dlaczego są ciekawym rozwiązaniem w codziennym życiu.

Smartwatch, czyli sposób na stałą kontrolę własnego telefonu

Nietypowy gadżet, jakim są smartwatche, to nowoczesne formy klasycznych zegarków – tyle, że uzupełnione o nowinki techniczne. Inteligentny zegarek posiada system operacyjny, np. Android Wear, WatchOS lub Tizen, współpracujący ze smartfonem poprzez połączenie bluetooth, dzięki któremu jest w stanie informować Cię m.in. o połączeniach przychodzących. Inteligentny zegarek pozwala odmierzać nie tylko czas, ale także aktywność fizyczną. Niezależnie od tego, czy spacerujesz, czy biegasz, smartwatch liczy Twoje przebyte kroki przez cały dzień.

Funkcje i możliwości inteligentnych zegarków

Smartwatch marki Manta pozwoli Ci na dużą aktywność bez konieczności ciągłego sprawdzania telefonu. Wystarczy, że połączysz się ze smartfonem, a wszelkie powiadomienia odbierzesz w zegarku. Funkcje poszczególnych modeli mogą się między sobą różnić, lecz do najpopularniejszych zalicza się możliwość:

  • odbierania i nawiązywania rozmów telefonicznych;
  • odbierania powiadomień z komunikatorów internetowych;
  • przeglądanie książki kontaktów oraz historii połączeń;
  • sterowania odtwarzaczem muzyki, m.in. zmiana utworu lub zwiększenie głośności.

Bardziej rozbudowane modele smartwatchy mogą mieć również gniazdo karty SIM i karty pamięci, wbudowany głośnik oraz aparat. Znajdziesz także takie, które pomogą monitorować Twój sen wskazując, ile czasu przespałeś i ile razy się wybudzałeś w ciągu nocy. Skontrolują również Twój puls i ciśnienie w czasie treningu sportowego.

Komu przyda się smartwatch na nadgarstku?

Używanie inteligentnego zegarka jest niezwykle wygodne w wielu sytuacjach życiowych. Niezależnie od tego, w jakim jesteś wieku czy jaki zawód wykonujesz, ułatwi on wiele czynności związanych z użytkowaniem smartfona. Smartwatch uwolni Cię od wielokrotnego wyciągania telefonu z kieszeni przy każdej jego wibracji. Pozwoli również na sprawniejszą reakcję przy ważnych, wyczekiwanych połączeniach.

Smartwatch najlepiej sprawdzi się w czasie uprawiania sportu. Będąc na siłowni możesz zostawić telefon w szafce, a o przychodzących powiadomieniach poinformuje Cię inteligentny zegarek. W ten sposób nie będziesz musiał odrywać się od wykonywanych ćwiczeń, jeśli pojawiające się powiadomienie nie będzie niczym pilnym. Pod podobnym względem przyda się on w czasie pracy czy spotkań towarzyskich, gdy nie wypada wyciągać telefonu z kieszeni. Smartwatch pozwoli Ci w szybki i dyskretny sposób sprawdzić, kto próbuje się z Tobą skontaktować.

Zegarki inteligentne są świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią lub po prostu nie mają głowy do ciągłego sprawdzania telefonu komórkowego. Smartwatch noszony na nadgarstku poinformuje o tym, że ktoś próbuje się z Tobą skontaktować – czy to poprzez SMSa, dzwoniąc, czy przez internetowe komunikatory. Dzięki temu masz pewność, że zostawiając telefon na półce lub w torbie nie przegapisz ważnego połączenia przychodzącego.

Decyzję o kupnie konkretnego modelu podejmij biorąc pod uwagę jego właściwości zestawione z własnymi potrzebami. Pamiętaj o tym, że każdy smartwatch musi być kompatybilny z Twoim telefonem. Wybór modelu o nieodpowiednim systemie operacyjnym poskutkuje dużym rozczarowaniem.

tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *