0

Smartfon na zakupach – do czego przydają się aplikacje mobilne?

Smartfon na zakupach – do czego przydają się aplikacje mobilne?
0

Smartfony towarzyszą nam dzisiaj niemal na każdym kroku. Nic dziwnego, że wielu z nas korzysta z nich także na zakupach. Szukanie okazji, oszczędzanie, planowanie, karty stałego klienta – to tylko niektóre przydatne funkcje aplikacji mobilnych. Zobacz, dlaczego warto kupować ze smartfonem w ręku!

Planowanie zakupów się opłaca

Od dawna wiadomo, że osoby, które szczegółowo zapisują listy produktów i kontrolują swoje wydatki, bardziej efektywnie prowadzą gospodarstwo domowe. Jeśli jednak nie należysz do ludzi dobrze zorganizowanych z natury, odpowiednie aplikacje mobilne pomogą ci zapanować nad codziennymi sprawunkami. Proste i intuicyjne w obsłudze programy takie jak Listonic pozwalają szybko skompletować listę potrzebnych artykułów. Dzięki temu niczego nie zapomnisz w sklepie i łatwiej oprzesz się pokusi kupowania zbędnych rzeczy. Nie musisz już zapamiętywać wszystkiego w głowie ani nosić ze sobą kolejnych karteczek z notatkami. Jeśli chcesz dodatkowo uporządkować swoje rachunki, możesz zainstalować aplikację Kwitki, która będzie na bieżąco katalogować twoje wszystkie paragony.

Jak oszczędzać ze smartfonem?

Najwięcej pieniędzy możemy oszczędzić poprzez umiejętne wyszukiwanie okazji zakupowych. Niestety, często się zdarza, że umknie nam ciekawa promocja w sklepie albo przegapimy atrakcyjną obniżkę na dany produkt. Teraz wystarczy odpowiednia aplikacja na smartfona i regularne sprawdzenie ofert, aby być na bieżąco ze wszystkimi akcjami rabatowymi różnych sieci handlowych. Do najbardziej popularnych w Polsce programów należy Moja Gazetka, która zbiera aktualne gazetki promocyjne dziesiątek znanych marketów, drogerii i restauracji. Praktyczna funkcja lokalizacji podsuwa ci propozycje z twojej najbliższej okolicy. Innym sprytnym rozwiązaniem jest aplikacja Pepper  – tworzy ją międzynarodowa społeczność konsumentów, którzy dzielą się ze sobą najgorętszymi rabatami i kuponami w sklepach z całego świata.

Aplikacje dedykowane dla stałych klientów

Jak rozpoznać sieć handlową, która idzie z duchem czasu? Oczywiście po tym, że udostępnia swoim klientom specjalną aplikację. Sieciówki takie jak Rossmann, McDonald’s, Lidl, Empik, Deichmann i wiele innych posiadają oficjalne programy, w których znajdziemy stałą i sezonową ofertę, a także rozmaite promocje oraz przywileje dla stałych użytkowników. Polecamy zainstalować na swoim smartfonie przynajmniej kilka z nich, a szybko zaczniesz czerpać konkretne korzyści. W zależności od sklepu otrzymujemy różne możliwości, na przykład opcję zbierania specjalnych punktów i wymieniania ich na prezenty, dostęp do unikalnych obniżek, newsletter z aktualnymi wyprzedażami i kolekcjami. Aplikacje mobilne współcześnie spełniają funkcję pewnego rodzaju karty klubowicza.

Istnieje jeszcze mnóstwo innych programów godnych uwagi – kreatywność ich twórców nie zna granic. Warto wymienić jeszcze choćby Tiendeo, Geek czy Joom. Na pewno bez problemu wybierzesz aplikację na swojego smartfona, która znacznie ułatwi ci zakupy na co dzień. Tym bardziej, że większość z nich można ściągnąć zupełnie za darmo!

Artykuł partnera
Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *