Simlock.pl – sprawdzamy wiarygodności serwisu oferującego zdejmowanie blokad SIMLOCK z iPhone’a

Simlock.pl – sprawdzamy wiarygodności serwisu oferującego zdejmowanie blokad SIMLOCK z iPhone’a

10

W sieci można znaleźć mnóstwo ofert dotyczących zdjęcia blokady SIMLOCK z iPhone’a. Większość, to po prostu reklamy usług polegających na wykonaniu jailbreaka i zdjęcia blokady SIMLOCK przy użyciu darmowych metod. Są jednak także takie, które reklamują pełne usunięcie blokady – bez jej powrotu po aktualizacji oprogramowania. Sprawdziliśmy ile jest w tym prawdy.

Na wielu serwisach poświęconych telefonom iPhone, a także na forach internetowych, gdzie Internauci pytają o blokadę SIMLOCK z iPhone’a, wciąż przewija się jedna domena – www.simlock.pl. Co ciekawe, wielu naszych klientów pytając o możliwość zdjęcia blokady, często nas pytali, czy mieliśmy jakieś praktyki z tym serwisem, ponieważ ceny mają przyzwoite, a czas realizacji do przyjęcia.

Jako, że mieliśmy telefon naszego klienta do zdjęcia blokady SIMLOCK z sieci Orange, postanowiliśmy sprawdzić na ile wiarygodne są usługi serwisu www.simlock.pl.

Zaczęliśmy od sprawdzenia, kto stoi za domeną www.simlock.pl. Okazało się, że właścicielem serwisu jest ta sama osoba, która od niemal 10 lat zajmuje się telefonią komórkową i znana jest z prowadzenia takich serwisów internetowych, jak www.gsmcenter.pl, www.wgsm.pl, www.bazatelefonów.pl, www.skradzione.net czy www.zgubione.net.

Wiarygodności dodaje także fizyczna siedziba firmy, która znajduje się w Krakowie przy ulicy Karmelickiej 15. Mamy więc komplet informacji, które dają podstawę do zapłaty 170 złotych za wykonanie usługi.

By ją zamówić, należy zarejestrować się na stronie www.simlock.pl – podajemy podstawowe dane, a jeżeli posiadamy firmę i chcemy, by simlock.pl wystawił nam fakturę FVAT, podajemy także numer identyfikacji podatkowej NIP.

W przypadku polskiej sieci Orange, serwis umożliwia zdjęcie blokady SIMLOCK z każdego dostępnego do tej chwili modelu telefonu marki Apple. W przypadku telefonów zablokowanych w innych sieciach, niestety nie zawsze wszystkie modele są możliwe do odblokowania.

Procedura zdjęcia blokady jest bardzo prosta. Po zarejestrowaniu, a następnie zalogowaniu się na nasze konto, odszukujemy usługę o nazwie – Simlock Iphone Orange Polska – która znajduje się w kategorii – Simlock Kodem – Operator. Wybieramy model i podajemy 15 cyfrowy numer IMEI, który w telefonie można odczytać po wpisaniu z klawiatury sekwencji znaków – *#06#, lub odszukaniu odpowiedniego rekordu w menu telefonu wchodząc kolejno w Ustawienia – Ogólne – To urządzenie – IMEI.

Nasze zlecenie pojawi się z prawej strony w sekcji KOSZYK. Wystarczy pod zamówieniem wcisnąć przycisk Zamawiam. Przeniesieni zostaniemy na stronę, która pozwoli na zapłatę za wykonanie usługi. Usługę opłacamy przez znany internetowy serwis finansowy www.dotpay.pl. Dzięki temu klient ma ogromne możliwości by wpłacone pieniądze szybko i bezpiecznie trafiły do wykonawcy usługi, a co za tym idzie, by czas jej realizacji był maksymalnie krótki.

DotPay.pl obsługuje wszystkie polskie banki, które udostępniają mikropłatności w sieci. Jeżeli nie mamy konta w banku, lub nasz bank nie jest obsługiwany, dotpay.pl pozwala chociażby na zapłatę w kasie popularnej sieci sklepów Żabka.

Po wpłacie pieniążków wystarczy nam tylko czekać na wykonanie usługi. Ile to będzie trwało? Serwis www.simlock.pl gwarantuje, że w ciągu 48 godzin nasze urządzenie powinno być odblokowane. Tak też było i w naszym wypadku. Zlecenie wysłaliśmy we wtorek wieczorem. W piątek otrzymaliśmy potwierdzenie wykonania usługi. Wystarczyło podłączyć telefon do iTunes z kartą SIM sieci Orange, by na naszym ekranie pojawiła się informacja, że telefon został odblokowany.

A co z innymi sieciami? Nie mieliśmy okazji przetestować na własnej ?skórze?, ale sądzać po komentarzach, serwis www.simlock.pl z powodzeniem odblokował telefony zablokowanych w różnych sieciach zagranicznych, jak angielskie O2, Hiszpański Movistar, czy wiele, wiele innych. Niestety koszt zdjęcia blokady z urządzeń zablokowanych na jedną z zachodnich sieci jest sporo wyższy niż za zdjęcie blokady z polskiego Orange’a. Przypominam jednak, że pozbywamy się kłopotów związanych z Jailbreakiem, aktualizacjami itp. Ściągając SIMLOCKA metodą pełną, nie ważne jest jaką wersję oprogramowania mamy aktualnie w telefonie – blokada jest ściągana z każdej wersji, raz na zawsze, by nigdy nie powrócić.

Dlaczego warto zdjąć blokadę tą metodą? Obecna walka Apple z hackerami doprowadziła do tego, że darmowe zdjęcie blokady SIMLOCK metodami tymczasowymi z wykorzystaniem trybu jailbreak jest bardzo ryzykowane. Wgrywanie basebandu od innych urządzeń, brak możliwości aktualizacji oprogramowania po takim procesie i same problemy związane z czekaniem na kolejne kroki hackerów, by w ogóle móc korzystać z telefonu po jego aktualizacji, sprawia że jednorazowe wydanie 170 złotych za usługę, która trwale uwolni nas od problemów związanych z odblokowaniem telefonu, jest współmierna z poniesionymi kosztami. My skorzystaliśmy i będziemy polecać serwis simlock.pl innym.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

Comment(10)

 1. Zdrowo ich pojebało. 420zł za simlocka. Naprawde zdrowo. Wole nie aktualizować softu. Aktualnie siedzę na 4.1 z bb od 3.1.3. Co prawda pare godzin się bawiłem żeby zrobić upgrade softu z 3.1.3 do 4.1 nie aktualizując bb bo jak by mi zaaktualizowało by mi to bym był udupiony.

 2. Tylko czemu tak drogo…skoro do orange wystarczy faktura zakupu i simlocka ściągają za 77 zł…
  Powinno być 99zł max…

 3. Po części sie z Tobą zgadzam, ceny dość wygórowane 🙁
  Ale co mają zrobić posiadacze iPhone 4 z nowym softem ?
  Co mają powiedzieć ci z nowszym BB, za każdym razem telefon kablem uruchamiać ?
  Co mają powiedzieć Ci z mniejszym „obcykaniem” komputera ?
  Jest to jakaś alternatywa ! A lepsza taka niż żadna nie uważasz ?
  Ja fartem jednak mam bez locka fabrycznie i ciesze się zawsze najnowszą wersją bez kombinowania po kilka godzin 🙂

 4. Temu, że jak nie masz faktury, to jest to dla ciebie jedyna możliwość. A od zapłaconej kwoty simlock.pl tez musi zaplacic podatki, oplate za dzialanie serwisu i coś na tym zarobić. Ludzie myślą, że ktoś kto sprzedaje taką usługe, zarabia kokosy. A to wcale nie jest tak różowo.

 5. Drogo! W Orange zdjęcie ich SimLocka to zwykła usługa za 70 złotych… Ale faktycznie trzeba najpierw mieć dowód zakupu, który do na przykład „zgubionych” telefonów nie jest dołączany…

 6. Szanowni Państwo. Czy Wy wogóle wiecie o czym piszecie?

  Nie mówimy o zdjęciu blokady simlock za pomocą softu… Serwis Simlock.pl zdejmuje simlock nie tylko softem (to jest tańsza alternatywa) ale także poprzez trwałe odblokowanie na serwerze Apple’a. Trwałe odblokowanie znaczy mniej więcej tyle, że po każdej aktualizacji softu telefon można używać z dowolną kartą sim dowolnego operatora….

 7. Totalny chłam! Firma jest do dupy! Moja karta sim z kolei nie dziala w Motoroli G4, po wpisaniu kodu wyświetla się komunikat „Karta SIM nie należy do sieci Verizon” i nadal mam Brak Usługi. Oszuści i naciągacze! Będę ich odradzał wszystkim i bojkotował gdzie tylko się da! Próbowałem dodzwonić się do biura, poprzez ich bramkę GG, wirtualnego asystenta, mailowo… nic, widmo! LUDZIE, OMIJAJCIE TO Z DALEKA!!!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *