12

SIMLOCK i Jailbreak untethered z iPhone 3GS z nowym bootromem na 3.1.3 możliwy!

12

img0001in

Kilka dni temu pojawiła sie informacja w naszym serwisie, że prawdopodobnie pojawienie się programu Spirit pozwoli na zdjęcie blokady SIMLOCK z telefonów iPhone 3GS z nowym bootromem i wykonanie jailbreak’a untethered, dzięki któremu telefon nie będzie wymagał każdorazowej aktywacji po wyłączeniu go. Pojawiłą się solucja, która umożliwia nam taki zabieg.

Jakie są wymagania:

– Telefon iPhone 3GS z nowym bootromem i oprogramowaniem 3.1.2

– Plik Firmware 3.1.3

– program iReb 3.1.3 od iH8Sn0w

– program Spirit

– iTunes

– Karta SIM od operatora, u którego zakupiony został telefon do wykonania aktywacji

 

Co zyskamy?

– Telefon iPhone 3GS z nowym bootromem z wykonanym Jailbreakiem untethered i możliwością zdjęcia blokady SIMLOCK

 

Jak tego dokonać?

Wykonaj przywrócenie oprogramowania przez wciśnięcie Shift na klawiaturze i kliknięcie w Przywróć. Otworzy się okno z wyborem pliku. Wskaż plik z oprogramowaniem 3.1.3 dla telefonu 3GS – iPhone2,1_3.1.3_7E18_Restore.ipsw.

Podczas odtwarzania oprogramowania, nie zostawiaj procesu bez kontroli! Pojawi się komunikat o aktualizacji oprogramowania, następnie o sprawdzaniu aktualizacji. Po sprawdzaniu wyświetli się ponownie komunikat o aktualizacji firmware. W tym momencie od razu trzeba odpiąć kabel od telefonu!

iTunes wyświetli błąd numer 9. Nie należy się tym przejmować. Restartujemy telefon, tak aby wszedł w tryb Recovery Mode. Wyłączamy iTunes i uruchamiamy aplikację iReb 3.1.3.

Podłączamy telefon. Wyłączamy iTunes, uruchamiamy iReb i wciskamy przycisk ?fix recovery mode loop?. Po chwili urządzenie się zrestartuje. Wsadzamy kartę SIM operatora i uruchamiamy iTunes. Telefon się aktywuje i będzie działać.

W urządzeniu mamy oprogramowanie 3.1.3 ze starym basebandem 5.11. Uruchamiamy program Spirit. Wykonujemy Jailbreak.

Następnie uruchamiamy i konfigurujemy Cydię. Po ponownym uruchomieniu Cydii dodajemy nowe repozytorium repo666.ultrasn0w.com. Odświeżamy zasoby. Korzystając z wyszukiwarki, instalujemy program ultraSn0w. Restartujemy telefon.

Po ponownym uruchomieniu zyskujemy telefon iPhone 3GS z nowym bootromem, oprogramowaniem 3.1.3, starym basebandem, wykonanym Jailbreakiem untethered i zdjętą blokadą SIMLOCK.

Miłej zabawy 😉

 

Podziekowania dla Bartka „dziekanone” Ciechanowskiego

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.