Home Newsy Serwis muzyczny od Apple
Serwis muzyczny od Apple
0

Serwis muzyczny od Apple

0

Ikona

Zakup firmy Beats Electronics przez Apple zrodził swego czasu wiele spekulacji na temat możliwych owoców tejże fuzji. Jednym z domysłów jakie się wówczas pojawiały było stworzenie przez firmę z Cupertino serwisu streamującego muzykę konkurencyjnego dla Spotify, czy Deezer.

Temat powraca za sprawa The Wall Street Journal, który jest zdania, iż Apple w przyszłym roku faktycznie planuje uruchomić takowy produkt bazujący jednak w całości na aplikacji iTunes. Statystyki tego ostatniego w kontekście działu z muzyką nie wyglądają najlepiej. Sprzedaż cyfrowych albumów od zeszłego roku maleje, a klienci coraz częściej przekonują się do abonamentów i serwisów udostępniających muzykę w sieci. Od stycznia 2014 iTunes zaliczył spadki przychodu ze sprzedaży płyt w granicach 13 – 14 %.

Współpraca doświadczonego w tym zakresie Beats Electronics firma posiada własny serwis muzyczny) oraz Apple ma zatem przynieść finalnie produkt mogący powalczyć o klienta w tymże segmencie rynku i odrobić straty jakie w chwili obecnej generuje iTunes.

Plotki wydają się być bardzo prawdopodobne biorąc pod uwagę obecną popularność serwisów streamingowych oraz ciągły brak takiego rozwiązania w ekosystemie Apple. Według The Wall Street Journal Apple miałoby wyceniać korzystanie z produktu na kwotę 5 dolarów płatnych co miesiąc. Za tą ilość pieniędzy użytkownik miałby nieograniczony dostęp do zasobów serwisu.

Źródło: MacRumors

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)