Home Newsy Serwis iPhone Szczecin: naprawa iPhone po zalaniu. Co robić gdy telefon wpadnie do wody?
Serwis iPhone Szczecin: naprawa iPhone po zalaniu. Co robić gdy telefon wpadnie do wody?
0

Serwis iPhone Szczecin: naprawa iPhone po zalaniu. Co robić gdy telefon wpadnie do wody?

0

Telefony iPhone po zalaniu to nasz chleb powszedni. Naprawiamy urządzenia po zalaniu wodą, kawą, colą, alkoholem a nawet te pływające w toalecie… Serwis iPhone Szczecin AppleMobile.pl to lider rynku zachodniopomorskiego w naprawach urządzeń elektronicznych po zalaniu. Mamy ponad 70 procentową skuteczność naprawy urządzeń skorodowanych i przemoczonych. Serwis iPhone Szczecin AppleMobile.pl to także jedyny autoryzowany serwis Apple w Zachodnipomorskim przez MyApple.pl. Co jednak zrobić gdy Wasz iPhone ulegnie zamoczeniu?

Najczęstsze błędy jakie popełniają nasi klienci to:

  • Usilne suszenie telefonu na grzejnikach i suszarką
  • Uruchamianie telefonu zaraz po zamoczeniu by sprawdzić czy działa
  • Próbowanie ładowania telefonu gdy się nie włącza
  • Próbowanie instalowania oprogramowania gdy się nie włącza
  • Umieszczanie go w ryżu w myśl mitu o jego higroskopijności

Suszenie telefonu przyspiesza jedynie postęp korozji. Woda wcale nie powoduje jakiegoś większego spustoszenia w obwodach elektrycznych. Największym problemem jest osad, który znajduje się w wodzie kranowej i innych cieczach, powodujący korodowanie elementów elektronicznych, połączeń i laminatu płyty głównej. To właśnie korodowanie płyty głównej jest największym wrogiem użytkownika w walce z zalaniem, a suszenie urządzenia tylko je przyspiesza. Jeżeli Twój telefon został zalany nie susz go suszarką i nie kładź na grzejniku! Natychmiast wyłącz go i przetrzyj suchą szmatką. Nie próbuj go ładować ani podłączać do komputera. Układ zasilania będący w stanie zwarcie gdy dostanie dodatkowy prąd z ładowarki może ulec nieodwracalnemu uszkodzeniu. Umieszczanie telefonu w ryżu nie jest dobrym pomysłem. Owszem może i ryż lub wciągać wilgoć, jednak przypominam, że tu nie woda jest naszym wrogiem, a to co zostaje po jej wyschnięciu.

Wyłączony telefon jak najszybciej zanieś do wyspecjalizowanego zakłady naprawy urządzeń po zalaniu. Serwis iPhone Szczecin AppleMobile.pl oferuje usługę naprawy urządzenia po zalaniu bez żadnego ryzyka. Klient płaci tylko w przypadku powodzenia naprawy, a gdy telefon nie uda się naprawić lub naprawa przewyższa wartość, klient nie ponosi żadnej opłaty z tytułu próby naprawy czy diagnozy. Naprawiamy wszystkie mobilne urządzenia Apple!

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług naszego serwisu AppleMobile.pl

Masz pytania? Dzwoń! tel: 889 277 288

 

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *