Home Newsy Serwer www – co to takiego?
0

Serwer www – co to takiego?

Serwer www – co to takiego?
0

Serwer www to narzędzie w postaci specjalnego komputera, dzięki któremu można zapisywać i na bieżąco obsługiwać szereg usług internetowych, takich jak własne strony internetowe czy blogi. Oferuje on również dostęp do poczty e-mail oraz pozwala na magazynowanie swoich plików. Jest zawsze uruchomiony i podłączony do internetu. Na każdym serwerze funkcjonuje jednocześnie kilka lub kilkanaście programów, dzięki którym świadczenie usług na danej stronie może przebiegać bez jakichkolwiek zakłóceń.

Każdy z takich internetowych komputerów odpowiada za funkcjonowanie jednej z usług – ma przypisane jedno konkretne zadanie do wykonania. Dla przykładu: jeden odpowiada za obsługiwanie i sprawne funkcjonowanie poczty e-mail, drugi za tworzenie kopii zapasowych, zaś kolejny za poprawne wyświetlanie stron internetowych. Wielość takich komputerów sprawia, że w razie awarii jednego z nich, utracony zostaje dostęp tylko do jednej z usług, nie zaś do wszystkich. W taki sposób postępują profesjonalne firmy oferujące hosting stron. Taki hosting www zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa oraz gwarancję, że wszystkie usługi będą funkcjonowały w sposób prawidłowy przez 24 godziny na dobę. W ten sposób nigdy nie dojdzie do sytuacji, w której w jednym momencie wszystkie usługi przestaną działać – strona www, poczta, itd. Należy zatem wybierać hosting stron od firm profesjonalnych oraz cieszących się dużym uznaniem wśród klientów.

Serwer wirtualny – alternatywa dla klasycznego serwera www

Jeśli kupujemy serwer, nie trzeba od razu kupować całego komputera podłączonego do sieci internetu. Można również wydzierżawić pewną część tej maszyny. Takie rozwiązanie określa się jako serwer wirtualny. Wówczas wynajmujemy określone parametry, takie jak pojemność miejsca, ilość obsługiwanych domen czy ilość skrzynek pocztowych. Taki hosting www poleca się w szczególności zaczynającym swoją przygodę z tworzeniem stron internetowych. Ale jak znaleźć dobry hosting?

Kup hosting www na hostinghouse.pl

Dobry hosting to rzecz, której poszukuje wiele osób pragnących założyć swoją pierwszą stronę internetową. Jak się okazuje, hosting stron nie musi być ani drogi, ani awaryjny. Taką usługę oferuje Hostinghouse w niezwykle atrakcyjnej cenie. Dobry hosting i profesjonalna obsługa klientów to dewiza tej firmy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty Hostinghouse.pl.

Artykuł partnera
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.