Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Serve Wine. Aplikacja dla fanów wina
Serve Wine. Aplikacja dla fanów wina

Serve Wine. Aplikacja dla fanów wina

0

W ubiegłym tygodniu agencja Robótki ręczne, wypuściła na rynek nową aplikację przeznaczoną dla iPhone. Serve Wine, bo tak nazywa się nowy produkt, dedykowana jest wszystkim tym, dla których smak i sposób podania dobrego wina nie jest bez znaczenia.

Po wprowadzeniu kilku niezbędnych danych, użytkownik błyskawicznie otrzymuje informację zwrotną. Precyzyjnie obliczony wynik określa czas na jaki należy wstawić wino do lodówki. Zastosowanie się do wskazówek zagwarantować ma uzyskanie optymalnej temperatury trunku i znaczne podnieść jego walory smakowe.

Wino serwowane o zbyt niskiej temperaturze jest zamknięte i nie rozwija w pełni swojego aromatu. Z kolei w winie, które jest zbyt ciepłe, wyczuwa się za wysokie stężenie alkoholu. Bardzo ważne jest zatem umiejętne serwowanie wina, tak by cieszyć zmysły pełnią jego smaku. Jak mówi Karol Kucharski, pomysłodawca aplikacji: „Temperatura, w jakiej podaje się wino powinna być ściśle przestrzegana. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy musi być znawcą i koneserem win. Wychodzimy więc naprzeciw wszystkim tym, dla których smak wina nie jest bez znaczenia.

[ad]

Obecnie w bazie aplikacji znajduje się kilkadziesiąt najważniejszych szczepów win z całego świata. Jak zapewniają jej Twórcy, baza ta będzie stale rozbudowywana.

Aplikacja dostępna jest tutaj.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.