Home Newsy Samsung prezentuje funkcję Flow
Samsung prezentuje funkcję Flow
0

Samsung prezentuje funkcję Flow

0

Ikona

Patrząc na premiery niektórych produktów, czy usług można odnieść wrażenie, iż w przeszłości już gdzieś się je widziało. Kopiowanie pomysłów przez konkurencję nie jest zjawiskiem nowym i istnieje tak długo jak długo na rynku trwa rywalizacja. Tą od lat uskutecznia firma Samsung, która bije się o klienta z Apple i to nie tylko na podłożu sprzętowym ale również oprogramowania.

Zaprezentowana niedawno przez koreańskiego producenta usługa Flow niemal od razu kojarzy się z rozwiązaniem jakie w czerwcu tego roku wprowadziła do oferty kalifornijska firma. Mowa o funkcji Continuity, która umożliwia zachowanie ciągłości pracy rozpoczętej na jednym, a kontynuowanej na innym urządzeniu należącym do ekosystemu producenta. Pisząc jaśniej pracę nad konkretnym plikiem zaczętą na iPhone z automatu oraz tego samego miejsca można kontynuować na Maku, czy iPadzie. Funkcja ta oczywiśce dotyczy jedynie systemu OS X Yosemite oraz iOS 8 i kompatybilnych, czytaj nowszych urządzeń.

Flow do złudzenia przypomina jabłkowe rozwiązanie. Idea jest ta sama, choć użytkownik za każdym razem musi dokonać wyboru, z którego urządzenia ma zamiar skorzystać, by zakończyć to, co rozpoczął na innym sprzęcie. Wymogiem podobnie jak w ?applowym” Continuity jest pewne ograniczenie hardwarowe. Z nowej usługi bowiem skorzystają jedynie ci użytkownicy, którzy posiadają urządzenia wspierające funkcję Android Share.Co. Zresztą popatrzcie na film promujący Flow i oceńcie sami. Co ciekawe fabuła materiału promującego również kojarzy się bezsprzecznie z formą do jakiej przywykli użytkownicy Apple.

Źródło: 9To5Mac

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)