Home Newsy Samochód od Apple coraz bardziej materialny
Samochód od Apple coraz bardziej materialny
1

Samochód od Apple coraz bardziej materialny

1

Pogłoski o chęci wypróbowania jabłkowych sił na rynku motoryzacyjnym pojawiły się jeszcze za życia Steve’a Jobsa. Po kilku latach ciszy temat samochodu od Apple powraca. Tylko na przełomie ostatnich miesięcy zagadnienie to bywało wdzięcznym tematem wielu doniesień zza oceanu.

Zgodnie z licznymi raportami kalifornijska firma miała powołać do życia grupę specjalistów, której zadaniem jest właśnie praca nad elektrycznym pojazdem. Załoga licząca blisko 1000 osób złożona jest w części z person znanych dotąd z wiodących koncernów samochodowych takich jak choćby Ford, czy Tesla.

Najświeższe informacje zdają się potwierdzać dotychczasowe spekulacje. Apple zgodnie z treścią raportu autorstwa serwisu Wall Street Journal miało w ostatnim czasie wzbogacić ekipę o nowe personalia. Wsród świeżo zatrudnionych osób mających zająć się projektem Titan jest miedzy innymi Doug Betts, który wcześniej zajmował zaszczytne stanowisko dyrektora działu jakości w koncernie Fiat Chrysler Automobiles.

Pieczę nad projektem Titan w ostatnim czasie objął również Johann Jungwirth z Mercedes-Benz. Apple ma również sukcesywnie dbać o pozyskiwanie pracowników firmy Tesla.

Źródło: WSJ

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)