Home Newsy Rzekome zdjęcia iPhone?a 6 i kolejny koncept
Rzekome zdjęcia iPhone?a 6 i kolejny koncept
0

Rzekome zdjęcia iPhone?a 6 i kolejny koncept

0

Ikona

Im bliżej premiery kolejnego modelu smartfona od Apple tym więcej można się o nim dowiedzieć z nieoficjalnych źródeł. Krążące po sieci plotki przybierają na sile i jak co roku biją się o to, która bliższa prawdy i trafniejsza w spekulacjach. Zjawisko można rzec normalne, zatem odsłaniamy kolejne z doniesień.

W ich dostarczaniu nie po raz pierwszy uczestniczy chiński serwis mikroblogowy Weibo, który słynie z publikacji rzekomych zdjęć nadchodzących urządzeń od Apple. Tak też stało się i tym razem, a do sieci trafiły właśnie fotografie nastęopcy iPhone’a 5S będącego w fazie rozwoju.

11

Podobno zostały zrobione w fabryce Foxconn przez anonimowego amatora tej formy sztuki. Zdjęcia są słabej, nawet bardzo kiepskiej jakości, choć da się na nich zauważyć słuchawkę podobną do tej, którą internauci podziwiali niedawno na opublikowanych rysunkach technicznych. Poziom wykonania fotografii jednak nie pozwala szacunkowo określić rozmiaru ekranu i porównać go z dotychczasowym rozwiązaniem, a przy okazji jednoznacznie stwierdzić autentyczność tychże obrazków.

1

Będąc jeszcze w tematyce rysunków technicznych smartfona od Apple, które ?wyciekły? do sieci należy wspomnieć o dość ciekawym koncepcie, który powstał na bazie tychże szkiców. Za wizualizacją stoi po raz kolejny Martin Hajek, którego prace niejedokrotnie gościły na łamach niniejszej strony. Tak powstały iPhone 6 posiada konstrukcję bliską treści wielu plotek. Charakteryzuje go zatem większy ekran o przekątnej 4,7 cala prawie całkowicie pozbawiony bocznych ramek, smuklejszą obudowę o zaokrąglonych krawędziach i wykończoną w tylnej części szkłem.

2

Co ciekawe tylko jeden przycisk odpowiedzialny jest za regulację głośności, tak jak mialo to miejsce w starszych wersjach tego urządzenia. W konstrukcji znalazł się także fizyczny przycisk Home z czytnikiem linii papilarnych oraz podwójna dioda doświetlająca sąsiadująca z główną kamerą.
Przyznam szczerze, iż koncept jawi się bardzo prawdopodobnie. Nie jest to co prawda jakaś daleko posunięta innowacja jednak w odniesieniu do obecnych modeli prezentuje się on bardzo realistycznie.

Źródło: Nowhereelse, MacRumors

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)