Rozkładamy iPhone 3G – jak wyjąć wyświetlacz

0

DSC09938

Dział napraw mobilnych urządzeń Apple, działający przy serwisie AppleMobile.pl przedstawił fotoporadik, dzięki któremu przeciętny użytkownik iPhone’a 3G z drobnymi zdolnościami manualnymi, będzie mógł bez problemu wymienić podstawowe podzespoły w swoim telefonie. Rozłożenie telefonu iPhone 3G jest banalnie proste. Wystarczy mieć mały wkrętak (krzyżak), cienki płaski śrubokręt oraz przyssawkę, dzięki której bezinwazyjnie wyjmiemy ekran LCD z obudowy naszego telefonu.


Przyssawkę naklejamy na ekranie nad przyciskiem HOME. Krzyżakowym wkrętakiem odkręcamy dwie widoczne śrubki w dolnej podstawie telefonu. Po ich wykręceniu, ciągniemy przyssawkę, tak aby wyświetlacz wyskoczył z ramki. Należy zachować ostrożność, a wyświetlacz ciągnąć z wyczuciem.

DSC09861

Nieuważne pociągnięcie ekranu może mieć skutek urwania taśm łączących głośnik słuchawki, digitizer oraz wyświetlacza LCD. Po wyjęciu ekranu na wysokość widoczną na powyższym zdjęciu, delikatnie go podnosimy, jak na zdjęciu poniżej.

DSC09862

Wcześniej wspomniane taśmy znajdują się w prawym, górnym rogu. Są one dość długie, można więc odchylić ekran niemal o 90 stopni.

DSC09864

Płaskim śrubokrętem z wyczuciem podważamy gniazda taśm w kolejności, jak są opisane. Nie należy jednak zapierać się na żadnym elemencie elektronicznym w celu podważenia! Może to spowodować ukruszenie elementu, a tym samym nieodwracalne uszkodzenie urządzenia. Gniazda należy w miarę możliwości dostępu do nich delikatnie podważać z każdej strony, aż do całkowitego wyskoczenia.

DSC09863

Tak samo postępujemy z taśmą numer 2.

DSC09865

Taśma numer 3 zapinana jest jednak inaczej niż dwie pierwsze.

DSC09866

Należy uważać aby nie urwać tej taśmy, ponieważ bez niej nie będzie nam działac głośnik słuchawki, czy czujnik światła. Aby ją odczepić, należy płaskim śrubokrętem, delikatnie podważyć białą zapinkę gniazda i delikatnie pociągnąć za tasiemkę, która zostanie wysunięta z zatrzasku.

DSC09867

Wyświetlacz można bezpiecznie wyjąć.

DSC09868

Część I – Rozkładamy iPhone 3G – jak wyjąć wyświetlacz

Część II – Rozkładamy iPhone 3G – jak wyjąć płytę główną

Część III – Rozbieramy iPhone 3G – jak wymienić gniazdo systemowe i wibrację

Część IV – Rozbieramy iPhone 3G – jak wymienić baterię

Część V – Rozbieramy iPhone 3G – jak wymienić taśmę HF

Część VI – Rozkładamy iPhone 3G – jak rozebrać moduł wyświetlacza

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *