Rozkładamy iPhone 3G – jak wyjąć płytę główną

3

DSC09940

W drugiej części artykułu – Jak rozebrać iPhone 3G, przedstawiamy w jaki sposób wyjąć płytę główną z obudowy. Zaznaczam, że tej operacji według procedur nie może wykonywać nawet serwis Regenersis, który jest autoryzowanym punktem naprawczym iPhone w Polsce… Wyjęcie płyty głównej jest bardzo proste. Wystarczy, że będziemy posiadać mały płaski śrubokrętem, oraz niewielki wkrętak krzyżakowy.

W pierwszej kolejności odpinamy taśmę HF ze srebrną wtyczką. Taśma ta jest niezwykle ważna dla urządzenia. W jej skład wchodzą boczne przyciski zmiany głośności, przycisk wibracji, gniazdo słuchawkowe i przycisk POWER. Jeżeli któryś z tych elementów nie działa, taśmę nalezy wymienić. Taśmę odpinamy delikatnie podważająć.

DSC09869

Należy wykonać to z wyczuciem bez zapierania się na elementach znajdujących się na płycie głównej.

DSC09870

W taki sam sposób odpinamy gniazdo numer 6. Jest to wtyczka od anteny WiFi.

DSC09871

Następnie po przeciwnej stronie znajdziemy taśmę systemową od gniazda ładowania. Odpowiada ona za transmisję sygnału od mikrofonu, dźwięków multimediów, działanie przycisku HOME, komunikację z komputerem oraz ładowanie. Jeżeli któryś z tych elementów nie działa, należy wymienić moduł.

DSC09872

Taśmę podważamy płaskim śrubokrętem.

DSC09873

Wszystkie elementy zostały po odpinane. Przystępujemy do odkręcania śrubek, wkrętakiem krzyżakowym.

DSC09874

Śrubki odkecamy tylko przy płycie głownej, nie przy elementach peryferyjnych. W sumie jest siedem śrubek, w tym jedna zaklejona plombom gwarancyjną.

DSC09875

Jedna śrubka zabezpiecza także moduł aparatu fotograficznego, który dociskany jest blaszką. Należy wykręcić i tą śrubkę i pozbyć się blaszki, a następnie delikatnie podważyć moduł aparatu.

DSC09876

Należy zwrócić uwagę, czy aby na pewno w slocie karty pamięci nie znajduje się szuflada karty SIM. Należy ją usunąć. W innym wypadku uszkodzeniu może ulec czytnik kart SIM, lub sama szuflada. Jeżeli szuflada jest usunięta, od strony gniazda systemowego, delikatnie podważamy cała płytę główną.

DSC09877

Gotowe. Płyta główna została wyciągnięta.

DSC09878

Część I – Rozkładamy iPhone 3G – jak wyjąć wyświetlacz

Część II – Rozkładamy iPhone 3G – jak wyjąć płytę główną

Część III – Rozbieramy iPhone 3G – jak wymienić gniazdo systemowe i wibrację

Część IV – Rozbieramy iPhone 3G – jak wymienić baterię

Część V – Rozbieramy iPhone 3G – jak wymienić taśmę HF

Część VI – Rozkładamy iPhone 3G – jak rozebrać moduł wyświetlacza

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

Comment(3)

  1. Większość układów w iP jest zalana klejem żywicznym. To nam daje większe prawdopodobieństwo, że telefon uda się uratować. Oczywiście mamy w ofercie naprawę telefonów po zalaniu. Więcej w dziale SERWIS.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *