Rozbieramy iPhone 3G – jak wymienić gniazdo systemowe i wibrację

2

DSC09879

Apple zrobiło klientom iPhone’a wielkiego psikusa i zamontowało w gnieździe systemowym czujnik wilgoci. Jest to kompletnie nieprzemyślane rozwiązanie, żeby nie powiedzieć, że wykonane specjalnie, aby klient miał jak najmniej możliwości naprawy telefonu w ramach gwarancji. Dlatego jeżeli coś z waszym telefonem jest nie tak i to nie z winy zalania telefonu, ale wasz czujnik wilgoci w gnieździe mimo to posiada czerwonawe zabarwienie, może warto wymienić gniazdo DOCK? Do jego wymiany potrzebny jest wkrętak płaski oraz krzyżakowy oraz lutownica.

Nowe oryginalne gniazda są do kupienia w sklepach z akcesoriami serwisowymi. Także na Allegro znajdziemy sporo takich podzespołów. Po rozebraniu telefonu według wcześniejszych porad, wystarczy, że odkręcimy dwie śrubki znajdujące się bliżej ramki. Jedna jest także pod gniazdem taśmy systemowej, wkręcona w obudowę buzzera.

DSC09880

Następnie palcami delikatnie unosimy buzzer, uważając na mikrofon, schowany w szczelinie obudowy.

DSC09881

Do taśmy systemowej, do której na stałe przylutowane jest gniazdo systemowe, przylutowano także tasiemkę buzzera, która wystaje z obudowy, oraz mikrofon. Wystarczy te dwa elementy prawidłowo przelutować na nową taśmę i wszystko złożyć.

DSC09882

Gniazdo wyjęte. Jeżeli nie działa nam wibracja w telefonie, a przełącznik wibracji, jak i taśma HF jest sprawna, to najprawdopodobniej siadł nam silnik wibracji. Jest to częsta usterka, jednak bardzo prosta do wyeliminowania. Wystarczy odkręcić dwie śrubki z ramki podtrzymującej silnik i wkręcić nowy, zakupiony w sklepie lub na aukcjach.

DSC09883

Silnik trzyma się tylko na tych dwóch śrubkach.

DSC09885

Część I – Rozkładamy iPhone 3G – jak wyjąć wyświetlacz

Część II – Rozkładamy iPhone 3G – jak wyjąć płytę główną

Część III – Rozbieramy iPhone 3G – jak wymienić gniazdo systemowe i wibrację

Część IV – Rozbieramy iPhone 3G – jak wymienić baterię

Część V – Rozbieramy iPhone 3G – jak wymienić taśmę HF

Część VI – Rozkładamy iPhone 3G – jak rozebrać moduł wyświetlacza

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

Comment(2)

  1. Sorry ale w jaki sposób w 3G buzzer jest przymocowany do gniazda systemowego xD?
    Albo ja czegoś nie rozumiem. Buzzer ma osobne dwa złącza (nad złączami akumulatora).

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *